Biz Kimiz? (III. Bölüm)

KALEM Farkıyla...

Biz Kimiz? (III. Bölüm)

Biz Kimiz? (III. Bölüm)

Biz ÜVEYSLER!
TÜM AYRIMLARDAN VE AYRIMCILIKLARDAN UZAĞIZ. Biz O Alem’den ilk elden öğrendik ki: Allah’ ı BİRLEMEK ancak tüm yaradılmışları, (Allah’ a ihanet edenler ve şeytanın işini yapanlar hariç) Allah için sevmek ve kucaklamakla olurmuş. Bu nedenle erkek-kadın, alevi-sünni, açık-kapalı, okumuş-okumamış gibi aklınıza gelecek hiçbir ayrımı yapmayız.

BİZDE ASLA PARA TOPLAMA İŞİ OLMAZ. Çünkü bizim kime yardım etmemizi istiyorsa ilk elden bildirir ve öğretir sahibimiz olan Allah.

BUGÜNE KADAR BİLİNEN TÜM TOPLULUKLARIN YAPTIĞI HER TÜR ETKİNLİKLERDEN UZAĞIZ. BİZ HAYIR HASENAT İÇİN KERMES DÜZENLEMEYİZ.ÇOCUK OKUTMAK BAHANESİYLE AİDAT ÜCRETİ, KURBAN DERİSİ TOPLAMAYIZ. Yapacağı hayır işi de kul ile Allah arasındadır. Ve kişi Rabbine sorduğunda Allah’ ın razı olacağı hayır işi ne ise ilk elden cevap bulur.

Bu yazdıklarımıza uymayan her davranış sahibini bağlar, kişisel insan hatasıdır, asla ama asla ÜVEYSLERE VE ÜVEYSLİK YOLUNA maledilemez. Kişilerin kendi nefsi hareketleri ile yaptığı yanlışlar ancak o kişi üzerinden değerlendirilmelidir.

MARİFETİ GERÇEKTEN ANLAYAN VE YAŞAYAN ÜVEYSLER OLARAK SON OLARAK DERİZ Kİ;
-BİZ ASLA TARİKAT DEĞİLİZ.
-BİZ ASLA CEMAAT DEĞİLİZ.
-BİZ ASLA ZİHNİNİZDE BİZE YAPIŞTIRMAYA VE YAKIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞINIZ BİR GÖRÜŞÜN YANDAŞI VEYA SAVUNUCUSU DEĞİLİZ.

BİZLER Allah’a kul, O’nun Biricik Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (sav.) Efendimize ümmet olmaya çalışanlarız. Tek gayemiz dünyalık dertler arasında kalmış, sıkıntılarına çözüm bulamamış aç gönüllere, Allah Aşkı ve Sevgisini ulaştırmak ve aşılamaktır. BU BÖYLE BİLİNE!!!

ALLAH’IN VE RESUL’ÜNÜN SELAM VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN. HER GÜNÜNÜZ BAYRAM, HER GECENİZ KADİR GECESİ OLSUN. ARDINIZDAN GELENLER ÇOK OLSUN İNŞALLAH.
Ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST