Bu Hafta Sonu 10 Kasım

KALEM Farkıyla...

Bu Hafta Sonu 10 Kasım

Bu Hafta Sonu 10 Kasım

Merhaba sevgili motosiklet dostlarım. Hepimizin bildiği gibi bu hafta Pazar günü 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ebediyete intikalinin yıldönümü. Bu hafta Pazar günü saat 09.05 şehrimizde ve tüm yurtta ATA mızı anma etkinlikleri yapılacaktır. Bu sebeple yaşadığımız Çanakkale de ve yurdun değişik illerinde motosiklet tutkunları tarafından gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerinden bahsetmek istiyorum sizlere.
Öncelikle şehrimizde Çanakkale Motosiklet Kulüpleri birliğinin organize ettiği, Çanakkale de kurulu bulunan dernek ve kulüplerin katılacağı bu etkinliğe hiçbir derneğe üyeliğiniz olmasa bile sizlerde katılabilirsiniz saat 08.00 da Özgürlük parkında toplanıp 08.30 da Cumhuriyet Meydanına yapılacak olan sürüş ile başlayacaktır. Tören saatinde Cumhuriyet Meydanında törene katılım sağlanacaktır.
Türkiye Motosiklet Platformu (T.M.P.) bu sene İstanbul’da hem Anadolu yakasından hem Avrupa yakasından sürüş planlayarak Dolmabahçe önünde üye kulüp ve dernekleri ile bir araya gelecek ve anma etkinlikleri burada yapılacak.
Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (M.K.S.F.) ise yine Dolmabahçe de sonlanacak sürüşüne Kadıköy‘de Hell Cafe’den başlatıyor.Üye kulüp ve derneklerin katılımı ile 07.30 da başlayacak sürüş Dolmabahçe de sonlanacak.
Bu yılın en kapsamlı anma sürüşü Silivri Motosiklet Kulübü tarafından organize edilen 10 Kasım anma töreni İzmir Karşıyaka da gerçekleştirilecek. Bu etkinlik içinde Ankara kulüpleri tarafından Anıtkabir’den alınarak İzmir’e getirilen toprak ve Zübeyde annemizin doğum yeri olan Selanik Langaza köyünden BÜYÜK MÜBADELE DERNEĞİ tarafından getirilen toprak tören ile Zübeyde Annemizin kabrine dökülecektir. Bu etkinliğe İzmirli tüm motosiklet severler davetlidir.
Ulu önder ATATÜRK’ÜM ruhun şad mekânın cennet olsun…

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST