BÜLENT TURAN’DAN CEVAP GELDİ..

KALEM Farkıyla...

BÜLENT TURAN’DAN CEVAP GELDİ..

BÜLENT TURAN’DAN CEVAP GELDİ..

Ne demiştik; Bülent Bey (Turan) sağ olsun olmaz denilen doğalgaz işini oldurdu ve Güzelyalı birkaç yıldır gaz sayesinde yaz-kış oturulabilir hale geldi..

Teşekkür ediyoruz ama bir şey daha istiyoruz.. o da Güzelyalı kavşağının modernize edilerek trafiğin disiplin içinde akmasını sağlamaktı..

Okumamış olanlar için şuraya link bırakayım..

Bülent Turan ve Ülgür Gökhan’a..

Bülent bey aradı ve konuyla ilgili olarak projenin hazır olduğunu, kamulaştırma planının yapıldığını ve kamu yararı için ihale sürecini takip ettiğini aktardı..
Gözümüz aydın..
Güzelyalı kavşağı için epey yol alınmış. Biz basit bir yöntem ile trafik ışığı konulur diye beklerken modern bir kavşak çalışması yapılacağını öğrendik..

Meraklısına:
Muhtemeldir ki; Güzelyalı’ya kavşak yapılırken Çanakkale Koleji girişi kapatılacaktır. Böyle bilgiye sahip olduğum için değil; olması gerektiğini düşündüğüm için bunu yazıyorum. Çok yakın kavşaklara bu türden geçişler uygun görülmüyor. Eh doğrusu da bu.

Peki kavşak ne zaman yapılır..
Valla işte o konu da bişey diyemem. Devlet şak diye yarın başlayabilir veya yıl sonunda başlar. Önemli olan önümüzdeki süreçte burada modern bir kavşak yapılacak. Bunun kabul edilmiş olması, çalışılmış ve ihale aşamasına getirilmiş olması çok önemli..

Kamulaştırmadan söz ediliyorsa demek ki; burada trafik ışıkları da olmayacak. Alt geçit- üst geçit durumu görünüyor.

Öyle veya böyle kavşak yapılacak..

ÜLGÜR BAŞKAN BİŞEY DEMEDİ..
Biliyorsun o yazımda her gün dolup taşan Çanakkale Belediyesi Piknik Yerini (Güzelyalı Gençlik Kampı yanı – Halk Plajı değildir) hiç ilgim olmamasına rağmen o köyde yaşayan biri olarak muhtarlığa istedim..
Başkan bişey demedi..
Bişey dememiş olmasından asla vermem sonucunu çıkarmıyorum. Burası köy muhtarlığına yakışır. Bunun nedenlerini yukarıda verdiğim linkteki yazımda anlattım..

Sayın muhtar hanımefendiye pas attım aslında ama bu pası göğsünde yumuşatıp gol yapabilir mi bilemem.mesela; benim yazıyı eline alıp vatandaşım istiyor diyebilir..
Bir kere istedik..
Bir daha isteriz..
Sonra bir daha, bir daha..
Niye vazgeçelim; burası köy için önemli bi kazanım olur..

Meraklısına.
Yanlış giden şeyleri çoğaltabilirim.
Güzelyalı, Çanakkale’nin en tercih edilen köyü. En şöhretlisi dersem bazı köylere haksızlık etmiş olurum ama birine desen ki; Güzelyalı mı falanca köy mü.. Sana hiç düşünmeden Güzelyalı der..

Güzelyalı hep söylerim karşıdan bakınca senato binası gibi görünüyor ama biz yıllar içinde öyle şeyler yapmışız ki; içi köfteci dükkanı olmuş..

Kaçak kat çıkmalar bizde..
Çöpleri ortalık yere saçmak bizde..
Azgın; sevgisizlikten psikolojisi bozulmuş sokak köpekleri bizde.. (herkes köpeğini, kedisini Güzelyalı’ya getirip terk ediyor.
Çevreyi kirletme; saygısızca araç park etme bizde..

VALLAHİ Bİ SIÇMADIĞIN KALMIŞ..

Mesela; Belediye’nin piknik alanı.
Allah aşkına yolun düşerse buraya bi girip bak. Pikniğe gelmiş olan vatandaşımız sigara içmiş çimlere masanın altına atmış. Yetmemiş, kutu kutu içecekler içmiş, çöpünü çit bitkilerinin içine, soyunma kabinlerinin içine atmış. Ağzını silmiş peçeteyi atmış. Ya Allah aşkına sen nesin; yanı başına balgam atmışsın..
Efendi; yine sen geleceksin buraya. Senin hizmetçin mi var attığın izmaritleri toplayacak. Pis balgamını temizleyecek. Sana çamların altında nefis bir yer tahsis edilmiş faydalan, denize gir, mangalını yap..
Çok özür dilerim ama vallahi bi sıçmadığın kalmış..
Ayıp ayıp.. Sen evinde böyle mi yapıyorsun..
İşte bu nedenle bu piknik yeri muhtarlığa verilmeli ve mutlaka ücretli olmalı..

Diyeceğim şu Ayten:
Güzelyalı her geçen yıl cazibesini yitiriyor. Daha da yitirecek, göreceksin. Şu an için elimizde Güzelyalı’yı tercih edilir kılan 3 şey var..
1.) Şehir merkezine çok yakın..
2.) Deniz kenarında, istediğin zaman denize girebilirsin..
3.) Pandemi..
Seni kendine bağlayacak başka argüman yok ama yaratılabilir..

Meraklısına:
Ne yapılabilir sorusunu da bir başka yazıda anlatayım.. Zaten geçtiğimiz ay yapılan 1. Karantina festivaline eleştirilerim olacak, umarım seneye bu hatalar yapılmaz. Muhtar ve ihtiyar heyetine güzel güzel dokunacağım.
Peki neden ?
Daha iyi olsun diye..

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST