Darwin Teorisinin Reddi ve İflası!

KALEM Farkıyla...

Darwin Teorisinin Reddi ve İflası!

Darwin Teorisinin Reddi ve İflası!

Darwin, bir mezarda başı maymun, gövdesi insan olan bir iskeletin bulunması sonucu: (eğer kutsal kitapların içeriğini değiştirme düşüncesi yoksa) sonuçtan sebebe gitmiş. Bulunan iskeletin başının maymun olması sebebiyle, insanlığın maymundan evrim geçirmiş olduğunu ileri sürmüş. Bu adı üzerinde olan teori, ispatlanmamış hala.
Durum böyle iken, bulunan iskelet tuhaf olarak gözükse de, gerçek olma olasılığı çok fazladır. Bakın üstü maymun, bedeni insan olan iskelete hiçbir itirazım olmadığı gibi de kabulleniyorum. İtirazım, maymunların evrim geçirerek insan kılığında hayatta kalmış olma ve bu halde yaşamlarını hala sürdürme teorisinedir. Karıştırılmasın.
Şimdi gelelim teorinin reddinin sebebine. Kuran’da Araf Suresi 166. ayette: “Artık o yasakladıkları şeylerden dolayı kızıp, haddi aşmaya başladıkları zaman Bizde onlara ‘Aşağılık maymun olun keratalar’ dedik.” buyuruyor. Bakara Suresi 65. ayet: “İçinizden cumartesi istirahat günü yasağını çiğneyenleri elbette bilirsiniz. ‘Sefil maymunlar olun’ dedik. Bakara, 66. ayet: “Ve bu cezayı önündekilere ve sonrakilere bir ibret dersi ve korunacaklara bir öğüt ve nasihat yaptık.” Aslında ne kadar açık ve net değil mi?
Araf Suresi’nde adı geçen ayette, Musa as.’ın kavmi, kendilerini firavunun zulmünden kurtaran ve kendilerine rehberlik eden iki peygamber bir Tanrının var olduğunu anlatırken, bu tek Tanrı’nın gücünün Musa as.’ın elindeki asasında ortaya çıkışına kavminin hepsi şahit olmuşken, kendi elleriyle yaptıkları bir öküz heykeline taptılar. Onu Tanrı edindiler ve bunda da ısrarcı oldular. Hz. Musa bu heykeli yapan Samiri’ye sebebini sordu. Samiri ise yaptığı işi savununca ve ısrarcı olunca Allah Samiri’ye ve Samiri gibi düşünenlere “Aşağılık maymun olun keratalar” dedi ve maymun oldular. Cezaları ise içinde bulundukları topluluktan uzaklaşmaları oldu.
İki ayrı surede Allah’ın Musa as. kavminden bazılarına maymun olun diye hitap etmesi ve bunun sonucunda o kişilerin maymuna dönüşmesi bugünkü akıl ile çözümlenecek bir şey değil gibi gözükse de bu Allah’a göre çok kolaydır. Çünkü Allah Kuran’da açıklıyor. “Biz bir şeye ol deriz, hemencecik olur.” diye bildiriyor…
Yazının tamamı; Aşk-ı Üveysi 5. kitabımızın, 101 ve 103. sayfalarından alıntıdır. Bakara suresinde geçen cumartesi yasağı ile ilgili de açılımlar vardır. Hayal dahi edemeyeceğiniz, bilmediğiniz çok şeyi öğreten bu kitapları okumanızı sevgiyle tavsiye ediyorum. Üveyslerin aşkını anlatan bu kitaplar serisi, başöğretmen Muharrem Karabay tarafından kaleme alınmıştır. Kitaplardan temin etmek isteyenler: www.veyselkarane.com sitesine yazabilirler.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST