KALEM Farkıyla...

Dost Yok

Dost Yok

Ordumuz Suriye’nin kuzeyinde kahramanca ilerlerken bir taraftan da bebek katilleri sınır ilçelerimize hain saldırılar düzenliyor. Sivil halkımız havan atışı altında kalmış durumda. Şehitlerimiz var, sivil şehitlerimiz var, huzurumuz kalmadı. Bitmeli artık bu terör. Bu illetten kurtulmalıyız bir an önce. Allah şanlı ordumuzu muzaffer eylesin.
Bundan birkaç yıl önce Çanakkale milletvekili Muharrem ERKEK beyefendi sınırımızda YPG/PYD olmasını tercih ettiğini söylemişti. Bundan birkaç yıl önce YPG/PYD terörist güçleri ülkemiz toprağını kullanarak sınır ötesinde yer değiştirmişlerdi. Şimdi başımıza bela olan bu bebek katilleri ile geçmişte doğru sayılmayacak ilişkilerimiz ne yazık ki oldu. Artık bu günden sonra daha dikkatli olmalıyız. Mesela Arap dünyası. İslam coğrafyasının tam ortası olarak tamamlanan Arap dünyası. Bu gün bizi kınayan Arap dünyası olan yakınlaşmamızı bir kez daha gözden geçirmeliyiz. Ülkemizde yaptığı yatırımların önünü açtığımız Katar ile ilişkilerimizi bir kez daha değerlendirmeliyiz. İsrail’e karşı her zaman yanında yer aldığımız Filistin’in bize karşı bu harekat esnasında ki tutumunu mutlaka gelecekte Filistin ile oluşacak ilişkilerimizde göz önünde bulundurmalıyız. Bu gün yanımızda yer aldığını açıklayan tek ülke olan Macaristan’ın da halkının Türk kökenli olduğunu göz ardı etmezsek bir kez daha öğrendik ki; “TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOK”.
Bu günlere gelirken aslında çok fazla uykuda kaldık. TRUMP denilen şarlatan ABD başkanı bile artık itiraf etti PKK’yı ABD’nin kurduğunu ve desteklediğini. Pislik herif hem bir taraftan tehdit ediyor ekonominizi yerle bir ederim diye hem de alay eder gibi bir de diyor ki PKK bizim ürünümüz. ABD hiçbir zaman bizim dostumuz olmadı ve olmayacakta. O alçaklar bu toprakları kana bulayarak ayakta kalabiliyorlar ancak. Silah sanayileri bizlerin birbirimize düşmemiz üzerine kurgulanmış durumda. Tüm ABD yönetiminin, bu güne kadar görevde olan yönetimlerin ve ABD halkının Ortadoğu’da akan her damla kanda suçu var. Ancak, bu gerçeği görmeyen ve bizi bu günlere sürükleyen politikacılarımız da suçlu. Devlet yönetmek ciddi iştir. Sözüm sadece Ak Parti’ye değil, seksen ihtilali sonrası bu güne değin devleti yönetenlerin tümüne. Bu bebek katili yapılar göz yumdukça oluştular sınırımızda. Verilen tavizlerle geliştiler, büyüdüler.
Milletimiz bu hainliğinden üstesinden gelecektir. Hatta istersek Suriye’nin kuzeyine plaka kodu bile veririz. Üç gün sınır ilçelerimize hain saldırılarını yapabilirler ama şanlı ordumuz karşısında telef olup gideceklerdir. Hiç şansları yok. Zamanında İngilizlerin iti olarak bize saldıran Yunanların başına ne geldiyse bebek katili hain itlerin başına da o gelecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Şanlı ordumuz dünyanın tüm milletleri bir araya gelse de tek başına kanının son damlasına kadar kahramanca mücadelesini sürdürecektir. Her zaman olduğu gibi. Karşımıza çıkmaya cesaret edemeyen ve kurdukları maşa teröristlerle hain saldırılar düzenleyen sözde süper güçlerin de artık maskeleri düşmüştür.

Düşünceleriniz...

Ufuk Cankaya

Ufuk Cankaya

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST