En kestirme yol

KALEM Farkıyla...

En kestirme yol

En kestirme yol

Allah ile muhabbetinizi artırmak ister misiniz? Rabbinizin her an sizinle olduğunu bilmek, sizleri çok sevdiğini yaşayarak görmek ve sizin de bu sevgiye karşılık vermek için daha çok çaba göstermek istemez misiniz? Düşünelim lütfen. Allah’ı bulan daha neyi arar? Başka yer yok ki gidilecek! Başka kapı yok ki sığınılacak! İşleriniz oldurulduysa eğer; denk gelmedi, rast gitmedi. Hepsinden haberdar Yüce Yaradan. Sırf sizler daha fazla üzülmeyin, oyalanmayın, huzur bulun ve yaşantınıza en güzel şekilde devam edin diye olduruluyor. Her sorununuzu çözen Allah’ın tek gayesi, kulları tarafından bilinmek ve sevilmek.
Rabbimizin kutsi bir sözü var: “Ben gizli bir hazine idim, bilinmek ve sevilmek istedim.” Ne kadar büyük ve güzel bir kelam. Bu cümleyi düşünelim lütfen. Allah kendi kendini ifşa ediyor. Aradığınız tüm hazineler bende diyor. Elmaslar, yakutlar ve en önemlisi de bendeki ilmi alın, sizlere öğretmek istiyorum diyor. Peki bu hazineyi nasıl keşfedebiliriz? Allah’a daha yakın nasıl olabiliriz, ne yaparsak Rabbimizi sevindirebiliriz? Bunları sormaktan çekinmeyin. Allah ile muhabbetinizi; sorgulayarak, O’nun sevgisini daha çok kazanmak ve O’nu daha çok sevmek üzerine tefekkürler yaparak artırabilirsiniz. Sizi fazla yormadan cevap kısmına gelelim istiyorum. Ne yaparsak Rabbimizi memnun ederiz sorusuna cevap; Rabbimize O’nu çok sevdiğimizi söyleyerek diyebiliriz. Bu nasıl olacak, farz olan ibadetler var, Allah’ın emirleri yasakları var diyeceksiniz. Elbette var, bunlardan zaten sorumluyuz. Sizlere şeriat bilgisi vermek için değil, en kestirme yolu öğretmek istiyoruz. Rabbimizin mucize kitabı Kuran-ı Kerim’de, 253 ayette zikir kelimesi geçiyor. Allah, “sabah-akşam beni zikredin” diyor. Lütfen Kuran’ın Türkçesini okuyalım. Çok yerde göreceksiniz. Gönderilen her peygamber “Allah’ı TEVHİD ile zikredin” diyor. Tevhid Allah’ı zikretmenin, Rabbim seni çok seviyorum demenin en kestirme yoludur. Tevhid zikri ise Üveys Veysel Karane zikridir. Oyalanmanıza, zikir aramanıza gerek yok. Bizler de dünde, en efdal zikir nedir diye çok araştırmıştık, Rabbimizi, Rabbimizin istediği gibi zikretmek istemiştik ki; Üveys Veysel Karane zikri ile tanıştırıldık. İçinde tövbe var, salavat var, İhlas ve Fatiha sureleri var, sevaplarınızı hediye ettikten sonra da en sonunda tevhid söylüyorsunuz. Toplamda 10-15 dakika. Sabah ve akşam 2 kez yapılıyor.
Rabbimize O’nu sevdiğimizi söylemenin en kestirme, pratik, saf, yalın ve en güzel hali Üveys Veysel Karane zikri. Her tevhid edişiniz: Rabbim seni çok seviyorum demenizdir. Düşünsenize birinesabah-akşam sevdiğinizi söylüyorsunuz. Kim olsa dayanamaz, sevgisini gösterir. O size karşılık vermez mi hiç! Hem de en güzel karşılıkla cevap veriyor ve siz mutlu oluyorsunuz. Mutlu olan insanların, mutluluklarına bir o kadarını daha eklemek için yaptıkları zikir ile hayatları değişti. Bu zikirle yaşadıklarımızı her Çarşamba akşamı “Çanakkale ÜveysleriInstagram” hesabında saat 20.00’de sizlerle paylaşıyoruz. www.veyselkarane.com sitesinde zikrin nasıl yapıldığı yazıyor. Instagram canlı yayınında, bu zikri yapan kardeşlerimiz hayatlarındaki değişimi anlatıyor. Sizler de izleyin mutlaka. Çok şey kazanırsınız.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST