Gaflar Laflar

KALEM Farkıyla...

Gaflar Laflar

Gaflar Laflar

İslam dünyası yine terör belasıyla baş başa bırakıldı. Yapanlar elbet belli, dünyayı kana bulamak isteyen silah sanayi. Terörü destekleyerek İslam dünyasını hedef alan bir taktik izliyorlar. Bu sayede yeniden din savaşlarını peydahlamak niyetindeler. İğrenç emellerine ulaşırlar mı? Yöneticiler aptal olduktan sonra, neden olmasın?
CHP lideri Kılıçdaroğlu bir açıklama yapıyor ve diyor ki konuşmasında “İslami terör”. Yahu el insaf, bu oyuna gelirsen sen sazan gibi, nasıl yöneteceksin ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu koca ülkeyi? Yönetemeyeceksin tabi ki, zaten böyle bir arzun da yok. Gördük bunu seçimler boyu. Hep ana muhalefet partisi konumunda CHP. Partinin bu durumdan kurtulması için mevcut liderinin üreteceği akıllı politikalara ihtiyacı var. Ancak lider Kılıçdaroğlu’nun partiyi bir üst makama yani iktidar koltuğuna taşımak gibi bir niyeti de yok çalışması da yok.
Halk mevcut iktidardan sıkıldı, özellikle son bir yıl içinde yaşanan ekonomik dengesizlik halkın iktidara destek veren çevrelerini bile rahatsız etti. Çiftçinin zorda kalması, üretim maliyetleri ile baş edememesi, tarımda uygulanan yanlış politikalar… Hepsi bir araya gelince üretim de neredeyse durma noktasına geldi. Yaş sebze meyve üretimimiz ihtiyaç fazlası vererek üreticiyi ihracata yönlendiriyordu ama şimdi geldiğimiz nokta, üretim iç piyasaya yetmeyecek rekoltede ve yaş sebze meyve ithalatı bazı ürünlerde yapılmakta. Yani tam tüketim toplumu olduk vesselam. Kılıçdaroğlu bu yanlış politikaları değerlendirip iktidar yürüyüşüne geçebildi mi? Ne gezer…
1984 yılından beri başımızın dertte olduğu bir PKK terör örgütü var. Mevcut iktidar büyük bir yanlış yaptı ve bebek katili ile uzlaşmaya çalıştı. Akil adamlar icat ettiler, T.C. kaldırıldı tabelalardan, sınırlara çadır mahkemeleri kuruldu ve sınırı geçen PKK teröristleri hemen oracıkta affedildi, Irak’ta sözde Kürt Devleti lideri ile görüşüldü, Suriye’de ki PKK devamı olan PYD’nin lideri devlet protokolü ile karşılanıp ağırlandı… Ama sonunda gördüler ki yanlış yapıyorlar. Teröristle pazarlık olmaz. Bu yapılanlar sayesinde terör KCK yapılanmasıyla şehirlerimize sızdı. Durumun vehametini gören ve yanlış yaptığını fark eden iktidar derhal durumu tersine çevirme yoluna gitti. Ama bu süreçte olanlar olmuş, canlar yitmişti. Kılıçdaroğlu bu yanlış politikaları değerlendirip iktidar yürüyüşüne geçebildi mi? Ne gezer…
İktidar kendi içerisinde bir anda bölünüverdi. Bir de baktık ki FETÖ terör örgütü yapılanması devletin tüm birimlerine sızmış. Ayıkla ayıkla bitmiyorlar. Kimdi bunun sorumlusu? Tabi ki o yapı ile işbirliği içinde olan iktidar. İktidarın lideri “aldatıldık” dedi. Kılıçdaroğlu’nda “tık” yok. Arkasından kanlı 15 Temmuz darbe girişimi yaşandı. Yine iki grup hesaplaşmasıydı. Ülkemiz yangın yerine döndü ama Kılıçdaroğlu’ndan yine iktidar yürüyüşü gelmedi. Kılıçdaroğlu gitti ADALET yürüyüşü yaptı. Koca bir komediye imza attı. O yürüyüşü yaptığı sırada milletvekiliydi bu gün de olduğu gibi ama milletin vekaletini mecliste kullanmak yerine yollarda yürümeyi tercih etti.
Başkanlık sistemine girdik ülke olarak. Yönetim yapımız tamamen değişti. Artık parti lideri olmak milletvekili olmak değil, Cumhurbaşkanı adayı olmak demekti. Kılıçdaroğlu ise bu durumda er meydanına çıkamadı. Recep Tayyip ERDOĞAN’ı yıkamayacağına inanmıştı bir kere. Kendisinin inanmadığı bir duruma halkı nasıl ikna ederdi ki? Edemezdi ve etmeye de çalışmadı. Parti lideri olarak koltuğunda oturup milletvekili oldu ama meydanlarda dolaşıp recep Tayyip ERDOĞAN’a laf yetiştirmeye çalıştı. Hangi sıfatla, sen onu yenemeyeceğini en başından hesap etmiş bir lidersin. Neyin eleştirisi bu?
Ak Parti ve Recep Tayyip ERDOĞAN siyaset sahnesinde uzun yıllardır CHP ve KILIÇDAROĞLU sayesinde yalnızlar. Artık bu durumdan onlar da sıkıldılar. Kılıçdaroğlu’nun birçok siyasi hatasını, insani gaflarını falan da artık pek önemsemiyorlar. Cevap da vermiyorlar çoğu zaman. Bu zavallılık Kılıçdaroğlu’na nedense hiç ağır gelmiyor. Aynı çizgide gaflara ve yanlışlıklara devam ediyor. Hayırlısı bakalım CHP’ye.

Düşünceleriniz...

Ufuk Cankaya

Ufuk Cankaya

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST