Gayrimenkul’de 10 soru 10 cevap

KALEM Farkıyla...

Gayrimenkul’de 10 soru 10 cevap

Gayrimenkul’de 10 soru 10 cevap

Gayrimenkul üzerine bildiğiniz üzere uzunca bir süredir Kalem Gazetesi’nde yazıyorum. Gayrimenkul ile ilgili farklı konulara farklı bakış açıları ile yaklaşarak okuyucuların da değişik bir noktadan bakmasına vesile olmaya çalışıyorum. Elimizden geldiğince bilgilendirmeye, gözden kaçanları görünür kılmaya ve unutulanları tekrardan hatırlatmaya uğraşıyorum. Şimdi ise gazete kulvarına radyoyu da ekliyoruz. Her Salı çıkan yazılarıma ek olarak yine her Salı saat 14.10’da Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet yürüten Kampüs FM’de programa başlıyoruz.

Ne konuşacağız? Herkesin bildiğini iddia ettiği bir sektörde aslında herkesin bilmediklerini konuşacağız. Biliyorum denilenin aslında pek de bilinmediğini, bilindiği taktirde bilene fayda sağlayacağı noktaları soru cevap şeklinde ele alıyor olacağız. Ufak detayların ne denli farklar yaratabileceğini masaya yatıracağız. Gayrimenkul sektöründen veya gayrimenkul sektörüyle bağlantılı sektörlerden konuklarla “Gayrimenkulde 10 Soru 10 Cevap” formatında bir program yapacağız.

Öncelikle kendi alanında isim yapmış, rakip dahi olsa kendi meslektaşlarının saygısını kazanmış, yaptığı işe değer katan, bilgisi ve duruşuyla ağırlığını hissettiren konukları programımızda ağırlamayı hedefledik. Kendi iş kolunun gayrimenkule yansımalarını ele alarak ilerlemeyi formatımız olarak belirledik. Pekikimleri davet edeceğiz? Örneğin gayrimenkul ofis sahiplerini, profesyonel ve başarılı gayrimenkul danışmanlarını, ortaya koyduğu ürünlerle dikkat çeken müteahhit firma sahiplerini, gayrimenkulün mali yönüne hakim mali müşavirleri, gayrimenkul değerleme uzmanlarını, tapu ve kadastro kökenli konukları, tarımsal araziler konusunda uzman kişileri, imar işleri uzmanlarını, mimarları, yapı denetimcileri davet ederek gayrimenkulün onlar açısından ele alınış şeklini inceleyeceğiz. Merak edilenleri sorup cevaplarını alacağız. Görmediğimiz açıları görünür kılmaya çalışıp ufak detayların ne tür farklar yaratabileceğini, bilinmesi halinde ne tür faydalar elde edilebileceğini, gözden kaçırılması halinde ne tür zararlarla karşı karşıya kalınabileceğini masaya yatıracağız. Kısacası 1 saat içerisinde 10 soru sorup 10 cevap ile belki bilgimizi arttıracağız, belki görmediklerimizi göreceğiz, belki de farklı bir bakış açısı yakalayıp kendimize fayda sağlayacağız.

Tabi bu programı yaparken işin mutfağına da bir selam etmeden olmaz. Özellikle Kampüs FM’i Türkiye’nin en iyi üniversite radyolarından biri haline getiren Sevgili Uğur Karabulut ve Sevgili Sercan Değirmenci’yi kesinlikle alkışlamak gerekir. Zira hiçbir reklam almadan, büyük bir özveriyle işin mutfağında, kurdukları ekip ile birlikte harika işler yapıyorlar. Radyoculuk gibi dışarıdan çok kolay olarak görülen bir mecrada hiç de kolay olmayan işlere imza atıyorlar. Tüm ekip olarak ortaya koydukları emek ile, yayına aldıkları programlar ile, profesyonelce kurdukları ikili ilişkiler ileÇOMÜ’ye, Kampüs Fm’e ve elbette şehre sağladıkları fayda ile fark yaratıyorlar. Ve enteresan bir şekilde Çanakkale gibi ufak bir şehrin üniversite radyosu ile büyük şehirlerin büyük üniversitelerinin radyolarına kafa tutuyor, alkış ve ödüller alıyorlar.

Bizlerin Kale dediği, bilmeyenin Kale nedir diye düşündüğü Çanakkalemizin bu güzel radyosunu ve elbette her Salı saat 14.10’da yayınlanacak “GAYRİMENKULDE 10 SORU 10 CEVAP” adlı programımızı dinlemek isterseniz farklı bir şehirde olsanız dahi yapmanız gereken tek şey http://radyo.comu.edu.tr/ adresindeki internet sitesine giderek canlı yayını açmanız olacaktır.

Her Salı saat 14.10’da Kampüs FM’de farklı konuklarla beraber gayrimenkul konuşmak için görüşmek üzere.

Bu Şehri ve Bu İşi Çok Seviyoruz…

Düşünceleriniz...

Özgür Demirci

Özgür Demirci

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST