Gelecekte adalet var…

KALEM Farkıyla...

Gelecekte adalet var…

Gelecekte adalet var…

Evet, bu ayda Çanakkale’nin tarot kartını seçtim. Ve karşıma adalet çıktı. Bakın bakalım Çanakkale’yi bu ay neler bekliyor…
İlk olarak bu kartı biraz tanıtayım. Adalet kartı hakkın yerini bulması ve yapılanların ödül ve cezalarının ilahi adalet tarafından dağıtılacağı bir sürece girişin temsilcisidir. Bu kartın ana temasını “ne ekersen onu biçersin” sözüyle özetlemek yerindedir. Geçmişte yapılanların sonuçlarını alma vakti nihayet gelmiştir. Geçmişte çok çalışanlar için emeklerin karşılığının alınacağını müjdelerken kötülük yapan içinse artık ceza vakti geldiğini gösterir. Bu kart bugün yaşanan durum ne olursa olsun tohumlarının geçmişte verdiğimiz kararlar tarafından atıldığının habercisidir. Aynı zamanda iyi bir gelecek için bugün ektiğimiz tohumlara dikkat etmemiz gerektiğini de bize hatırlatır. Bugün attığımız adımların da uzun vadeli sonuçlarını mutlaka hesap etmemiz gerektiğini de bize hatırlatır. İlahi adaletin getirdiği sonuç her zaman adildir ve sonuçtan şikayet etmemek gerekir çünkü Adalet kartı tarafsızdır. Adalet kartındaki yargıç esasında en yüce yargıçtır ve kılıcını yukarı kaldırmış olması aslında adaletin zaferinin simgesidir. Bu kart ilahi adaletin kazanacağının sinyallerini bize verir. Kılıcın her iki tarafının da keskin olması yapılanların hem maddi hem de manevi etkilerinin olacağının hatırlatıcısıdır. Kılıcın yargıcın sağ elinde olması mantığımızla hareket edeceğimize işaret iken terazinin sol elde olması da adaletin yine sezgilerimizle bulunacağını bize söyler. Adalet kartı eşitlik ve uyumun da hatırlatıcısıdır. İlahi adalet karşısında herkes eşittir, ilahi adalet kimsenin tarafını tutmaz. Adalet kartı aynı zamanda adil davranmamız gereken bir durumun da hatırlatıcısıdır.
—-
Peki bu ne demek oluyor? Çanakkale Mart ayının sonunda önemli bir seçimi geride bıraktı. Bu benim kanaatimce, yeni seçilen kişilerin birçok kurum ve kuruluşta adaletli seçimler yaparak yenilenmeye gidecek yeni bir süreci başlatacağı anlamına gelebilir.
—-
Yani önemli koltuklara sahip olan birçok kişi, bu yenilenme sürecinden etkilenecek. Hatta önümüzdeki hafta şok olaylarla karşılaşabiliriz. Ben en büyük değişimi Çanakkale Belediye binasında görüyorum. Unutulmamalıdır ki hiçbir koltuk kalıcı değildir. Çalışmayanlar ve hak yiyenler için yargılanma zamanı gelmiştir.
—-
Diğer bir beklentim ise yeni bir liderin Çanakkale’de doğmasını bekliyorum. Bu isim hızlı bir şekilde siyasi basamakları ilerleyebilecek. Ve kentte farklı bir rüzgar estirmeyi başaracak. Bu kişinin avukat olması ya da hukukla uğraşıyor olması çok muhtemel görünüyor.
——
Kariyer hanesinde beliren Adalet kartı geçmişte ektiğimiz tohumların bugün biçileceği bir noktaya vardığımıza işarettir. Kariyerle ilgili yaşanan her ne olursa olsun bu kart sadece hak ettiğimiz sonuçları aldığımızı bize hatırlatır. Çok çalışıp kariyer yapmış kişiler için ödül zamanı iken gençliğini boşa harcayarak hiçbir şey ekmemiş kişiler için ise kariyerde sıkıntılı dönemlerin işareti olabilir. Bu kart bize karmayı hatırlatır. Bugün yaptıklarımız ya da verdiğimiz sonuçların uzun vadeli sonuçlarını düşünerek hareket edersek gelecekte kariyerle ilgili büyük menfaatler elde etmemiz mümkündür.
—-
Sonuç olarak ilahi adalet elbet kuvvetlidir, ama kişisel adalet bazen bazı bölgeler için gereklidir. Çanakkale bu sınavı güzel bir şekilde verecektir. Önümüzdeki ay tekrar görüşmek üzere. Kendinize mutlulukla bakın…

Düşünceleriniz...

Madam Antoinette

Madam Antoinette

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST