Gökçeada da Neler Oluyor?

KALEM Farkıyla...

Gökçeada da Neler Oluyor?

Gökçeada da Neler Oluyor?

Merhaba dostlar; Yaz sezonunun son dönemlerinde kentimize ait ikinci motosiklet festivali olan ve bu sene beşincisi yapılacak olan Gökçeada Motosiklet Kulübü tarafından organize edilen Motofestin iptal edildiği son hafta Gökçeada Motosiklet Kulübü başkanı Semih TEVS tarafından ‘’ ÇOK ÖZÜR DİLİYORUZ’’ başlığı ile motosiklet kamuoyuna duyuruldu.

Bir festivalin hazırlık safhasının gerçekten zor olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Ayrıca bu tür etkinliklerin kentimize ve özellikle Gökçeada esnafına hem de sezonun kapandığı dönemde çok ciddi bir katma değer sağladığı da bir gerçektir. Binlerce motosiklet tutkunu Eylül ayında Gökçeada ya sürer ve sezon finalini burada yaparlar.

Peki, ne oldu da halkın ve motorcuların tarihini gelmesini dört gözle beklediği Gökçeada Motofest son haftasında iptal edildi. Bu da Gökçeada belediye başkanı sayın Ünal ÇETİN in Facebook sayfasından da yaptığı açıklama ile bir nebzede olsa aydınlandı. Evet, neden bürokrasi ve siyaset ikilemi. Dört yıldır Kuzu Limanında yapılmakta olan festival bu sene bu yerin uygun olmadığı gerekçe gösterilerek başka yere taşınmış yeni bulunan diğer iki yer ise aynı şekilde bürokratik bahaneler ile ret edilmiştir.

Görünen o ki mülki amirlerimizin dediği oldu ama aylar öncesinden izinlerini ayarlayıp yer ayırtan Motosiklet dostlarımıza ne olacak. Sezonun bitiş döneminde en az üçbin motorcuyu ağırlayacak Gökçeada esnafı nasıl etkilenecek bizce bunlarında düşünülüp karar verilmesi gerekirdi. Motosiklet kullanıcısı ve bu şehirde yaşayan insanlar olarak bize göre iktidar partisi milletvekillerimize de çok iş düşmektedir bu tür faaliyetler ve etkinlikler kentimize turizm geliri ve tanıtılması olarak çok büyük artıları bulunmaktadır.

Son olarak sevgili Gökçeada halkına motosikletli dostlarınızın her an size bir sürprizi olabilir sağlıcakla kalın

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST