KALEM Farkıyla...

Gülden..

Gülden..

Takvimler 1999 yılının 25 Aralığını gösteriyordu..
Genç bir kadın çıktı ve Dile Kolay dedi..
O yıllarda ben de yoğun çalışıyorum. Bir yandan radyo programı, bir yandan TV programı falan..seviyorum tabi bu işleri yapmayı. Eh genciz de yani; elimizden geleni veriyoruz işimize..
İlk kez dinlediğimde içimden bu kız yürür dedim..1995 yılında da bir şarkı yapmış ama hiç rastlamamıştım. Radyo’da çalmaya başladık; yıkılıyor. Ses, endam, yetenek gerçekten övgüyü hakkediyordu..
Gazetede ilk kez bir şarkıcıyı yazdım..
Ve dedim ki; bu kıza kulak verin, geleceğim en çarpıcı, en duygulu şarkılarıyla hepimizin içini yakacak.. ve o kadının adı Deniz Seki’ydi. Geçen 23 yılda Deniz Seki çok şey yaşadı..
Hiç yoktan yıllarını hapiste geçirdi; eminim o yıllar geri gelmeyecek ama onun sanatına, sesine çok şey katacak. Seni bilmem ama ben 23 yıldır Deniz Seki’ye kalbimin bir yerlerinde her zaman yer ayırdım..
Takvimler 2000’li yılların ilk yarısını gösteriyordu. Bu kez başka bir kız çıktı sahneye.. (bakıyorum da hep kızlarla ilgilenmişsin diyebilirsin, buna bi açıklamam var ama yazmayacağım)..
CNN Türk’te sporla falan ilgileniyor. Haber sunuyor. Sonra hoop Formula 1’i sunmaya, o müthiş arabaların arasında seyirtmeye başladı. Çok dikkat çekici bir kızdı. Neresinden baksan bak çılgınca geliyordu bana. Sevmiştim bu kızı..
Hala çok severim..
Deniz Seki derken ardından Burcu Esmersoy hayatıma girdi..benim gibi spora çok çok mesafeli olan biri onun spor haberlerini izler oldu. Haberi dinlemiyorum; Burcu’yu seyrediyorum..o zaman da söyledim şimdi de söylüyorum; pek çok erkeğin en önemli keşiflerinden biri Burcu Esmersoydur..
Burcu’yu tanıdıktan sonra hayatımın ilk 10 kadın listesini yapmaya karar verdim. Yazdım ve listemi yayınladım. Yayınlamakla kalmadım; her zaman güncelledim. Hayatımdaki ilk 10 kadın meselesi benim için vazgeçilmez bir hobidir..
Aha..TV 24’ün haberlerini sunan bir kadınla tanıştık. Müthiş; dozunda seksiliği ile kendini izletiyor. Gülümsüyor; kendine sana yansıtıyor..kadın olağanüstü dozlarla ekran karşısındakileri büyülüyor.
Her akşam onun çıkmasını bekliyorsun. Ne söylediği, hangi haberi sunduğunun bi önemi yok. Öylece bakakalıyorsun. Zaman su gibi akıp gidiyor.. hemen iddiamı ortaya koydum; TV 24 başlangıç olurdu onun için ama sonra şak evlendi ve bir süreliğine ortalıktan çekildi. Şimdi onu yeniden keşfettim. Artık Ekoturk’te..
Burada Hande Şubaşı’nı, Sharon Stone’u falan listemde bulabilirsin. Onları anlatmayacağım ama yeni bir keşfimden sözedeceğim sana..
Acayip dingin bir ses tonuyla konuşuyor..ağzından bal damlıyor derler ya tam da öyle.
Çok güzel şarkı söylüyor..
Beste yapıyor..
Ne diyeceğini, nasıl söyleyeceğini çok iyi biliyor. Laf salatası kadınlardan değil.
Seni hemen etkisi altına alıyor..

Bu kızı listeme aldım. Hem Türkiye’de hem benim listemde çok iyi yerlere gelecek. Bir çok insanın dikkatini çekecek..tek uyarım; samimiyetini kaybetmemesidir..
Adı Gülden Mutlu..
Ve hiç abartmıyorum; Türkiye’nin en güzel gülen kadını..

Unutur muyum şarkısını dinle beni daha iyi anlayacaksın; müthiş bir ses. Seni ürkütmüyor, kulağını tırmalamıyor; içini delip geçiyor şarkı..
Gülden’e çok iyi bir gelecek diliyorum..
Meraklısına Sıla Notum:
Sıla’yı da keşfettim ama o benim tarzım değil. İlk çıktığı yıllarda saçını başını düzeltirse alıcısı çok olur. Sesi zaten müthiş. Bir tek saçını düzelt, seni yere ğöğe koyamazlar dedim. Saçını düzeltti; düzgün bir imaj maker ile vaziyeti kurtardı. Ne demek istediğimi Sıla’nın ilk yıllarındaki saça başa bakarsan daha iyi anlarsın..
Hayran olunacak sesin yanında bir görsellik de arıyoruz yani..

Meraklısına:
https://www.youtube.com/watch?v=CR8X4IuxV9s

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST