Güzelyalı; Sonsuz durak

KALEM Farkıyla...

Güzelyalı; Sonsuz durak

Güzelyalı girişinde bulunan Özel Eğitim Kamp Merkezi Komutanlığı lojmanlarında oturuyorum. Lojmanlarda toplam 20 daire var ve hepsi de dolu. Genelde Güzelyalı’da bir haber olduğu zaman ben giderim. Bol bol yol haberi yaptım. Çok şükür yavaş yavaş iyileşiyor yollar da. 6 yıldır Güzelyalı’da oturuyorum. En çok şikayet edilen konunun otobüsleri olduğunu gördüm. Özellikle geliş gidiş saatleri ile ilgili sıkıntılar var. İşe gelmek için 09.00 arabasına biniyorum. Ofise 09.45’te varıyorum. Bu araba genellikle 09.15 ya da 09.20’de lojmanların önünden geçiyor. Tabi geçerse. Dün de yine işe gitmek için saat 09.00’da durağa geldim bekliyorum. Bekliyorum, bekliyorum bekliyorum. Sonra çevre yolundan otobüsün geçtiğini gördüm. Tabi daha öncelerde de böyle bir şey ile karşılaşmıştım. Çok defa hem de. Şoförler sanırım lojmanlarda kimsenin oturmadığını düşünüyor olacaklar ki Güzelyalı girişinden aşağı inip lojmanların önünden geçmek yerine, çevre yolunu kullanmayı tercih ediyorlar. Hadi önceden yollar kötüydü de geçmiyordun. O zaman da kavşakta otobüsü bekliyorduk. Tamam. Ama yollar düzelmeye başladı. Neden hala lojman önündeki güzergâh kullanılmıyor? Orada durak yok mu? Var. Yolcu da var. Buna bir çözüm üretilmeli. Şoför abilerim orada yolcu yoktur varsayımıyla hareket edip durağa uğramıyorlar. Kafalarına göre buna karar verilince; işe de, habere de, dershanesine gitmek isteyen komşunun kızı da geç kalıyor. 09.00 arabasını kullanan şoför değişti mi yol da değişiyor. Artık git gel şoförleri de tanır oldum. Onların yaptığı işin stresinin ve ağırlığının da farkındayım ancak biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dipnot: Patronumuz İlker Bey sürekli köşe yazmamı söylüyordu. Ben de ‘Şu an zamanı değil. İlham gelmeli İlker Bey’ deyip üstünü örtmüştüm ama bugün dedim ki ‘Tamam bunu artık yazmalıyım’ Umarım sesim duyulur da Güzelyalı sakinlerinin ve Özel Eğitim Kamp Merkezi Komutanlığı Lojmanlarında oturanların sorunu çözülmüş olur.

Düşünceleriniz...

Simge Özden

Simge Özden

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST