Hangi Renk Size Uygun?

KALEM Farkıyla...

Hangi Renk Size Uygun?

Hangi Renk Size Uygun?

Renkler uyum, moda gibi kavramların yanında aynı zamanda enerjinizi etkilemesi dolayısıyla da önemlidir. Hangi rengin uyumlu olduğuna karar verirken bu enerjinin de etkisinde kalmamak imkansız olduğundan bu detayı atlamamak önemlidir.
Ten renginize veya genel tercihlerinize göre hangi rengin uygun olduğuna karar vermek en doğrusu olacaktır. Kıyafetin nerede giyileceği de genel tasarımının anlaşılmasında ve kararlaştırılmasında en önemli etken olacaktır.

Esmer ve Sarışınların Renkleri
Esmer veya sarışın olmanın seçilen parfümden giyilecek renge kadar birçok şeyi etkilediği bilinir. Bunun için ten renginize göre en uygun olanı bulma yoluna gitmek daha iyi bir sonuç verir. Bu konuda genel anlamda şu şekilde bir yol izlenir:
• Esmerlerin koyu renklerle yakın olması daha da esmer olmasına neden olabilir,
• Sarışınların çok açık renkler giymeleri cildini daha da solgun gösterebilir,
• Esmer olanların canlı ve açık tonlar kullanmaları uygun olacaktır,
• Sarışın veya açık tenlilerin de koyu ve renkli olanları seçmesi önerilebilir.

Bunların yanında esmerlerin kırmızı, turuncu, yeşil gibi tonlar tercih etmesini söylerken bunların en koyu olan tonlarını kast etmek yanlış olur. Sarı giymek isteyen birisi sarının turuncuya yakın bir tonunu da tercih edebilir. Zevkleriniz ve kendinizi içinde rahat hissetmeniz de önemlidir. Rengin enerjisi seçimleriniz üzerinde etkili olacaktır.

Rengin Uyumlu Olması
Rengin uyumlu olması için ten renginiz kadar rengin nasıl bir tonda olduğuna da bakılmalıdır. Göz yoran ve oldukça parlak renklerle uyum yakalanması zordur. Ama partiye gitmek isteyenler için kullanımı etkileyici olarak değerlendirilir. Rengin uyumlu olması tasarımın durumuna ve giyecek kişinin zevkine de bağlı olduğundan farklı tonları denemek ve karar vermek daha yerinde olacaktır.

 

Düşünceleriniz...

Emel Uğur Kırıcı

Emel Uğur Kırıcı

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST