Hastalıklarından Nasıl Kurtuldular?

KALEM Farkıyla...

Hastalıklarından Nasıl Kurtuldular?

Hastalıklarından Nasıl Kurtuldular?

Günümüzde stres, beslenme, genlerimiz… vb. kaynaklı bir çok kişide, kanser gibi telafisi zor olan hastalıkları daha çok duyar olduk. Birçok yakınımız, sevdiklerimiz ve kendimiz de dahil amansız hastalıklarla savaşıyoruz. Bunların çoğu stres kaynaklı. Geçim sıkıntısı yaşayan insanların düştüğü yoğun endişe ve kaygı duyması sonucu, vücudumuzun alarm vermesi. Doktor doktor geziyoruz, işi ehline sormak için çare arıyoruz. Yıpratıcı bir sürecin içinde her türlü yola başvuruyoruz. Hatta hastalıklarına şifa bulmak için, cinci hacı hocaların dahi kapısını çalan ve paralarını, imanlarını kaptıran çok kişiye tanık olmuşsunuzdur.
Biz üveysler, sizlere diyoruz ki; gelin Allah’ı anın, zikredin O’nu, sevdiğinizi söyleyin. Allah’ın rızasını kazanmak için samimi bir kalple zikreden kuluna Allah hastalık, dert, sıkıntı, bela verir mi? Bunlar varsa da üzerinizden almaz mı? Allah zikreden kulunun bütün dünya dertlerini alıyor. Lenf kanseri, gırtlak kanseri, akciğer ve daha birçok kanser hastalığının zikreden üveyslerden alındığına bizler şahidiz. Nefes darlığı olan, üzerimde cin etkisi var diyen, alkol kullanan, zina edenlerin tüm sıkıntılarını aldı Allah. Daha önceden yaşadığın, üzerinde ne kötülüğün varsa alınıyor! Dünde alkolde, kumarda, zina da bulduğun zevki ve heyecanı Allah ve Resul’ünü sevmede buluyorsun. İçinize öyle bir huzur geliyor ki, kelimelerle anlatılmaz, yaşamanız lazım. Başınıza dert, bela.. ne gelirse gelsin umurunuzda olmaz. Neden? Beni seven bir Allah var. O beni görüyor, gözetiyor, beni yanlışlarımdan aldı diyorsunuz. En basit örneğiyle bacaklarınızda romatizmal ağrılarınız var ve namaz kılarken zorluk çekiyorsunuz. “Allah’ım sana ibadet edememekten utanıyorum, bana namazımı kolay ve mübarek eyle” diye dua edin. “Rabbim işimi kolay ve mübarek eyle” duasını biz üveysler her daim söyleriz. Bu dua ile çok yardım gördük hamdolsun. Yaşayın ve görün! Üveyslere Parkinson, tansiyon, unutkanlık gibi bunaltıcı, düşünceyi yok edici, davranış bozuklukları yapan hastalıkları vermez Allah. Bu hastalıklar sizlerde varsa da alınır. Şahidiz!!
Rabbimiz, bizler için seçtiği din olan İslam’ı korku ve buhran döneminden sonra sağlamlaştıracağını söylüyor. Hastalıklarınızın alınması, işlerinizin kolaylaşması, kendinizi huzurlu hissetmeniz gibi Allah’ın sizlere verdiği lütufları gördükçe; Allah’a ihanet eden değil, Allah’a iman eden, Allah’tan uzaklaşan değil de, Allah’a yaklaşan kul oluyorsunuz. “La ilahe illallah benim kalemdir.” diyor Rabbimiz. Tevhid ederek Allah’ın kalesine sığınana kim ne yapabilir? Allah kuluna yeter! Derdi veren, dermanını da size verir, bunu hiç unutmayın. Dert de, derman da kendinde. Yüzünüzü Allah’a dönün. Üveys Veysel Karane zikriyle hayat bulun!
Üveys Veysel Karane zikri nasıl yapılır ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST