KALEM Farkıyla...

Hediye

Hediye

Ne kadar yüce gönüllülük ve ileri dönük bir yatırım özel bir günü çocuklara armağan etmek. Sabahları okullarda ki coşkulu kutlama hazırlıklarıyla karşılaşınca, sevinçle dolu küçük yürekleri görünce göğsümde bir şeyler kıpırdadı. Bütün öğretmenlere sesleniyorum. Ne olur çocuklara, kendinizi temsil ettirmek için bürokratik yükler, zorluklar vermeyin. Vermeyin ki onlar da gönüllerince bu özel günlerinin tadına varıp kıymet bilsinler. Çocuk bayramı protokol önünde saatlerce bekleyip şiir okuma sırasının beklendiği sıraya girilmiş mutsuz küçük yüzler olmamalı.

Bu yıl Anzaclar yani Avustralya ve Yeni Zelenda dan misafirlerimiz var. Pandemi sebebiyle üç yıldır gelemiyorlardı. malum anzac günü yaklaşıyor. Bizlerin misafirperverliğine övgüler yağdırıp minnet duyuyorlar. En çok da Mustafa Kemal’in anzac annelerine yazdığı mektuptan söz ediyorlar. Kendileri için kaligrafik bir şekilde yazıp desenlerle birleştirdiğim sanatsal çalışmaları seviyorlar. Baştan dediğimi tekrarlamak isterim müsaadenizle. Ne büyük bir duyarlılık, ileri görüşlülük , kucaklayıcı, barışçı ve özel bir fikir. Şu günleri inşa eden bir fikir. İnsan neyle ya da nelerle gurur duyar? Elbette böyle ataların çocukları olmakla. Türk Yıldızları gösteriler yapacak. Hem çocuk bayramı hem de Gelibolu yarım adasındaki anma programları hep birlikte kutlanmış olacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Düşünceleriniz...

Ahmet Sayar

Ahmet Sayar

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST