Hızına hız kat

KALEM Farkıyla...

Hızına hız kat

Hızına hız kat

Daha hızlı çalışan bir metabolizmanız olmasını istiyorsanız öncelikle güne erken başlayın, güneş ışınları bedenin biyolojik ritmini belirler.Bunu her gün yapamasanız bile haftada 1-2 gün yaparak metabolizmanızı şaşırtabilirsiniz.

Beden Aklı ile beslenmeye özen gösterin, vücudunuzun ihtiyacı olan şeyleri yeterli ve dengeli olarak tüketin. Şok diyetler monotondur, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmaz. Diyetim ne zaman bitecek, ne zaman her şeyi yiyebileceğim diye gün sayarsınız. Bedenini şok diyetlerin yalancı etkisine maruz bırakma, bu metabolizmanıza yaptığınız büyük hatalardan biridir.
Beyin ve kasların yüzde 70’i, kanın yüzde 90’ı, kemiklerin yüzde 20’si sudan oluşur. Su hayatımız için oksijenden sonra gelen en önemli ikinci maddedir. Hücrelerin yaşamsal faaliyetleri vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi, vücut biyoritminin bozulmaması için su tüketimi çok önemlidir. Su içmeyi alışkanlık haline getirin ve kontrollü olarak için.

Kahve metabolizma hızını arttırır ancak içilmesi farklılık gösterir. İçmen gereken kadar ve zamanda kahveyi keyifle yudumlayabilirsiniz.Hindistan cevizi yağı veya kakule veya tarçın ile aromalandırırsanız metabolizmanız hızlanır.

Beyaz çay ve yeşil çay metabolizma hızını ve antrenman performansını arttırarak vücuttaki yağ yakımını arttırabilir. Ancak günlük 2 fincandan fazla tüketmeyin.
Öğün atlayarak metabolizmanızı yavaşlatırsınız, arkadan besin gelmeyeceğinin anlayan metabolizmanız ilk yediği besini yağ olarak depolamaya başlar ve kilo alırsınız.

Aktif yaşam ;hayat kaliteni arttırmak için her zaman ve her yerde haftalık 150 dakika orta tempolu yürüyüşler yapmak ile sağlanabilir.Hem kaslara iyi gelir hem de seratonin seviyene destek olur.
En güzel enerji kaynağı ise kahkaha atmak, hem de hiç kalorisiz! İyi düşün, iyi şeyler olsun…Olumlu enerjini saç ve seratonin hormon seviyeni yükselt!

SAĞLIK VE AĞIZ TADI İLE KALIN

Düşünceleriniz...

Didem Güner

Didem Güner

Diyetisyen Didem Güner

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST