Kafayı evrensel yasalara taktım bu aralar…

KALEM Farkıyla...

Kafayı evrensel yasalara taktım bu aralar…

Kafayı evrensel yasalara taktım bu aralar…

Kendimi yasalara fazla kaptırdım sanırım ama okumak keyif veriyor, hayatımdaki olayları çözümlediğimde de çok heyecanlanıyorum. Görünmeyen ama her zaman işleyen bir yasalar zincirinin varlığının hep farkındaydım aslında ama bunları somut bir şekilde satırlarda okumak insana bir güç veriyor ve “bunları gerçekten iyi anladığımda hayatıma daha hızlı yön verebilir ve hayat amacımıza daha çabuk ulaşabiliriz” hissi uyandırıyor. İşte bu yüzden de bulabildiğim bütün evrensel yasalara dair kitapları okumaya çalışıyorum.
Şimdi de 7 sene önce okuduğum ama birilerine okuması için verdiğim (geri gelmedi tabiki) kitabın yeni basımını alıp tekrar okumak istedim. Okuduğum dönemlerde de çok sevmiştim ama aradan geçen 7 seneyle birlikte sanırım bende büyüdüm ve derinleşen ve eklenen yeni bilgilerle birlikte şu an daha etkileyici geldi bu kitap bana. Henüz başlarındayım ama oldukça sabırsızım ileriki sayfalar ve bilgiler için.
Yazarı çok popüler değil ama cümleleri kuvvetli, üslubu güzel ve derin bir bilgeliğe ve farkındalığa sahip iyi bir araştırmacı. Sanırım popüler olmakla çok ilgilenmiyor (tam da olması gerektiği gibi!) çünkü araştırdığımda hakkında çok fazla bir bilgiye ulaşamadım. Adı Sezaver Seçki. İsmi de oldukça sıra dışı değil mi  Kitabın önsözündeki cümleleri bu yasaların herkesçe bilinmesini bir görev olarak gördüğünü hissettiriyor. Yüce bir amaç… Çok severim ve saygı duyarım bu tarz insanlara. Amaçları sadece bütüne hizmet etmek ve ellerinden geleni yapmak. Geri kalan detaylar olan para, şöhret, şov amaçlı programlar…vs çok umurlarında değil. Facebook grubundan anladığım kadarıyla eğitim veriyor. “Sezaver Seçki Özkeşif Atölyesi” isimli bir facebook grubu var. Kitabının adı da “Kaderimize Yön Veren Evren Yasaları ve Kuantum Bilgelik”. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Emin olun hayatınıza çok katkısı olacak, cevaplanmamış sorularınızı cevaplayacak, hayatınıza ve size farkındalık, umut ve evrene dair daha çok inanç katacak. Bu kitap haricinde birkaç tane kitabı daha var yazarın. Onları da okumak için can atıyorum şimdiden.
Bu yazımda kitabından bir alıntı yapmak istiyordum ama biraz kitap tanıtımı gibi bir yazı oldu. Devamını sonraki yazılarıma bırakacağım. Bu yazıyla amacım sadece yazara ve kitaba dikkat çekmekti. Çok merak ediyorsanız zaten alıp okursunuz diye düşünüyorum, ki buna vesile olursam çok mutlu olurum. Şimdilik sadece küçük bir alıntı yapmak ve yazımı sizi merak içinde bırakarak tamamlamak istiyorum… 😉

“Aramaktan vazgeçtiğinde mutluluğu bulacaksın. Bu yasalara güvendiğinde dünyanın bilgeliğine erişeceksin. Doğanın yüreğiyle, bağlantını yeniden kurduğunda ruhun yüceliğini hissedeceksin.”

Düşünceleriniz...

Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST