Kayda Değer Şeyler İstatistik

KALEM Farkıyla...

Kayda Değer Şeyler İstatistik

Kayda Değer Şeyler İstatistik

Son yapılan Liselere Giriş Sınavı ve bağımsız kurumlar tarafından gerçekleştirilen çalışmaların sonuçları yayınlandı. Kadranın iki tarafına da baktığımızdaysa bir uçurum görüyoruz. Beş yüzü aşkın öğrenci LGS’de tüm soruları doğru yanıtlarken genel başarı ortalaması içler acısı…
Ortaokul öğrencileri arasında yapılan bir eğitim belirleme testi sonuçları ise vahameti daha da gözler önüne sermekte.
Okuduğunu anlamada yetersiz olduğu görülen öğrenciler arasında dört işlemi yapamayanların sayısı da göz ardı edilemeyecek seviyede.
Bir başka sayısal ifade ise “Sadece Kendisini” yazan bir yazarın satış miktarından geldi. Kısa sürede binlerce adetlik ilk baskını bitiren kitap, yeni baskıya çoktan girdi!
Youtube platformunda çok tıklanan videoların içeriğine göz atın lütfen. Milyonları bulan izlenme sayıları ilgili videoların hayatınıza kattıklarını ve üreticinin hayatına kattıklarını değerlendirin lütfen.
Bir televizyon kanalında yayınlanan bilgiye dayalı bir programda sığırın yavrusunun adını bilemeyen iki genç birey…
Ne yazık ki yukarıdaki örnekleri artırmak yine mümkün. Bireyin gelişimi, topluma ve kendine faydası, genel kabul ile olumlu eylemlerin mevcudiyeti bu ortalamalar ile mümkün değil. Bu da bir felaketin tetikleyici unsurudur. Göz ardı edilmemesi gereken bu sonuçları tersine çevirmek gerek. Geleceğimizi şekillendirmek ve umutla bakmak için mücadele etmek gerek.
Öğrencilik yıllarımızda hocalarımıza sorduğumuz şu soru: “Bu bilgiler günlük hayatımızda ne işe yarayacak?”
Bu soruya cevap bularak başlamalı! Kendimize, çocuklarımıza, dostlarımıza; bilginin hayatımızdaki yerini ve işlevini öğreterek başlamalıyız. Bilgiye ulaşmanın yollarını, teknolojiyi lehte kullanmayı öğrenerek devam etmeliyiz.

Düşünceleriniz...

Yunus Emre Eroglu

Yunus Emre Eroglu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST