Kemal Abiyi son dönemde çok beğeniyorum..

KALEM Farkıyla...

Kemal Abiyi son dönemde çok beğeniyorum..

Kemal Abiyi son dönemde çok beğeniyorum..

İnsanoğludur..düşer şaşar; hata yapar.

Eğer iş yapıyorsan, üretiyorsan hata yapmaman elde değil, mutlaka yanlışların olacaktır. Önemli olan katakulli olmasın, al takkeyi ver külahı olmasın..

Dürüst olalım..

Adaletli olalım; üretken ve çalışkan olalım.

Tuvaletlerde görmüşsündür..pisuvar üzerine gelişigüzel yapıştırılmış bir kağıtda şu cümleler yazar..

Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak..

Bu sözü hep sevmişimdir. Çok kallavi bir sözdür. Düzgün yaşamın özeti gibidir. Seni adalet yoluna sokacak, orada yürümene sebep olacak hayati bir tavsiyedir..

Peki uyar mıyız ?

Genellikle kulak arkası ederiz..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bunu çok iyi bildiği için kampta Belediye Başkanlarına bazı tavsiyelerde bulunmuş..

Tavsiye öyle böyle değil. Duvara asılacak ve her gün okunacak kadar kıymetli bir konuşma..

Bakalım mı ne demiş Kemal Abi..

Falan milletvekili telefon etti, onun akrabasıymış, hiç dinlemeyeceksiniz. Genel Başkan olarak söylüyorum, Genel Başkanın akrabası olsa bile hiç dinlemeyeceksiniz. Liyakat çok önemli.

Partizanca atamalardan uzaklaşın. İşi ehline vereceksiniz. Uzur bir Adalet Yürüyüşü yaptık, Mısır’daki sağır sultan bile duydu yürüyüşümüzü. Adaletle yöneteceksiniz. Belediye Çalışanlarının özlük haklarına sahip çıkacaksınız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacaksınız. Belediyeyi adaletle yöneteceksiniz ki; size oy vermeyenler bile saygı duysun..

Bu sözlerin altına gözü kapalı imza atmayacak bir tek kişi gösteremezsin. Bence CHP Belediyeleri bu konuşmayı bir oksijen gibi ciğerlerine derin derin çeksin; hatta görünür bir yere assınlar ki; gelen geçen okusun, bu binanın içinde adalet duygusunu güçlü bir şekilde hissetsin..

Seversin sevmezsin..

Kemal abiyi son dönemde (bir kaç yıldır) çok takdir ediyorum. Tamamen vatandaşın istikbaline odaklanmış bir siyaset izi sürüyor..

İktidar hırsı bitmiş (iktidar derken partisi içindeki kendi iktidardan sözediyorum, lütfen ülke iktidarı ile karışmasın)..

İnsanların hayatıyla, yoksulluğuyla, çocukların geleceğiyle daha yakından ilgilendiğini düşünüyorum..

Yani aslında Kılıçdaroğlu’na bir şeyler oldu..

Hırstan ve iktidar köşelerinde kudurmuş köpeklerin havlamalarına bile kulak tıkamış bir Genel Başkan olarak Kemal Kılıçdaroğlu galiba siyaset sahnesinde hoş bir sada bırakmak istiyor..

Yalnııızz..

Gitmek için pılını pırtısını topluyorsa eğer Kemal Abi; aman ha sakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i Ankara’ya almayı unutmasın..

CHP, Ankara’da oturup da hizmet üretmeden siyaset yapanları değil; hizmet yapan, sokaktaki insanın hayatına dokunan Belediye Başkanlarına Genel Başkan Yardımcılıkları vermelidir..

Üreten bir CHP için yerel siyasetçilerin bulundukları yerden Genel Başkan Yardımcılığı yapması siyasetin tabandan tavana yayılmasına olanak tanır..

Bu isimlerden biri Tunç Soyer’dir..

Benim kanımca CHP’nin gelecekteki hayatını değiştirmesine en büyük katkıyı sunacak tek isim Tunç Soyer’dir..

Bak Ekrem İmamoğlu demiyorum..

Hem CHP’nin hem Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Tunç Soyer’in yaratacağı politik formüllerde gizlidir..

Tunç Soyer’i dikkatle izle..

Yeni nesil siyaset yapan tek Belediye Başkanıdır..

Meraklısına:

CHP’nin internet sitesine girip bak bakalım tepe noktadaki adamlar kimler.

Hadi seni yormadan ben söyleyeyim..

Mesela 18 Genel Başkan Yardımcısı var. Kaçını tanıyorsun, kim ne iş yapıyor, ne üretiyor, kime dokunuyor biliyor musun ?

Mesela 18 Merkez Yönetim Kurulu üyesi var..

Ne yapıyor bu arkadaşlar, ne üretiyor, kimin elinden tutuyor..

Mesela 60 Parti Meclisi üyesi var..18’i Genel Başkan Yardımcısı, yine 18’i Merkez Yönetim Kurulu isimlerden oluşuyor. Aynı tas aynı hamam, çal çal oyna, kurna aksa da olur akmasa da..

Mesela hemşerimiz, değerli siyaset insanı Muharrem Erkek koltuğunda 5 karpuz taşıyor. Ne kadar taşıyabiliyorsa artık.

Genel Başkan Yardımcısı..

Genel Sekreter Vekili..

Parti Meclisi Üyesi..

Merkez Yönetim Kurulu üyesi..

Çanakkale Milletvekili..

Zaten Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı aynı zamanda Parti Meclisi üyesi. Yani aynı hamam aynı tas. Farklılık beklemek; fikir zenginliği yaratma yeteneği imkansız hale getirilmiş..bence Kemal Abi gitmeden bu çarpıklıkları, korumacı yapıyı değiştirmelidir..

CHP’nin buna çok ihtiyacı var..

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST