Kendimin farkında olan bir “indigoyum”…

KALEM Farkıyla...

Kendimin farkında olan bir “indigoyum”…

Kendimin farkında olan bir “indigoyum”…

Bugün işe doğru yürürken bir seminer dinledim ve daha önce karşıma çıkmayan ama tabii ki senelerdir bilinen bir teknik (innerspeak*) öğrendim. Daha önce neden karşıma çıkmadı bilemiyorum, sanırım ben ancak fark edebilecek kıvama geldim ve doğru zaman bugündü. Henüz araştırmaya yeni başladım ve eğitimle ilgili bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. İlerki süreçlerde öğrendiklerimi ve fark ettiklerimi de yazarak paylaşmak istiyorum…

Genel olarak ruhsal gelişimle çok ilgiliyim ve gelişmeleri, kişileri, kitapları takip ederim ama bütün dünyadaki olağanüstü uyanışı ve uyanan insanları düşününce bütün bu gelişmeleri takip etmek ciddi bir mesai istiyor artık. Çok şükür ki! Bu çok güzel bir şey elbette ve bu yükseliş beni çok mutlu ediyor, bu apayrı bir konu. Neyse…

Ben artık yazılarımda kendi keşfettiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak niyetindeyim. Bu yazıları kimler okuyor bilemiyorum ama eminim ki ruhsal anlamda bana yakın kişiler okuyordur çünkü evrensel yasa gereği “benzer benzeri çeker”. Bu konularla ilgilenmeyenler başlıklarımı bile görmüyordur. Benim amacım da benim gibi olanlara ulaşabilmek zaten… Her zaman bunun peşindeydim. Kendim gibi insanlarla bağ kurabilmek ve onlarla iletişim kurarak hep beraber yükselebilmek istedim. Ne kadar çok kişiyle bağlantı kurabilirsem (fiziksel veya ruhsal düzeyde bir bağlantıdan bahsediyorum tabii ki!) ışığımız ve bilgiler o kadar çok artacak ve birçok insana yansıyacak… Bu düşünce bile beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.

Ben indigo* çocuklardan birisiyim. Bunun uzun senelerdir de farkındayım (auraları görebilen bir ablam da benim auramın çivit mavisi olduğunu söyleyerek bu bilgiyi teyit etmişti seneler önce). Görevimi, öğrenmem gerekeni içsel olarak hep biliyordum ve tam bu dönemde artık bizim dönüşüm sürecimizin başladığının da farkındayım. Görevi zor olan bir nesiliz, daha doğrusu önceki ve sonraki nesil arasında köprü kurmak zorunda olup algıları değiştirmek zorunda olan ve prangalarımızdan kurtulacak olan nesiliz… Bizden öncekileri sorgulayıp bir analiz yaparak ve sadece gereken bilgileri süzerek ve bu bilgilere zamanın bilgilerini de katarak güzel bir sentezle kendi çocuklarımıza aktarmak zorunda olan ve yepyeni bir dünya kurmakla görevli olan nesiliz… Zor ama çok değerli bir görevimiz var ve bunu bilerek dünyaya gelenleriz. Başarmak için öncelikle kendimize ve zamana inanmalı ve sonra da zamanın bilgilerini, keşfettiklerimizi öğrenmeli ve öğretmeliyiz… Yolumuz açık… Sadece sabırla, inançla devam etmeliyiz… 😉

* InnerSpeak; ruhu dinlemeye yarayan bir dil. İçe yöneliş ve özümüzle bağlantı kurmak olarak da düşünülebilir. Bu tekniğin geliştiricisi ise Jean Adrienne. Tekniğin en temel amacı ruhsal düzeyde içimizdeki blokajları çözmek, hayatımızı daha farkındalıkla yaşamak ve yaşam amacımızı keşfetmek.

* indigo; indigo çocukların 1970’li yılların sonlarında doğmaya başladıkları söylenir. Bu teori Nancy Ann Tappe tarafından 1970’lerde ortaya çıkarılmış ve Jan Tober ile Lee Carroll tarafından daha da geliştirilmiştir.

Düşünceleriniz...

Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST