Kendine gel Güray Yüksel

KALEM Farkıyla...

Kendine gel Güray Yüksel

Kendine gel Güray Yüksel

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel haddini aşarak gazetelere bir mektup yazmış. Anlaşılan beyefendiyi kibir zehirlemiş, panzehri adalettir, saygıdır, haddini bilmektir, alçak gönüllülüktür.

Size tavsiyem, adaletli olmanız, saygılı olmanızdır. Haddinizi bilmenizdir. Ezine Belediyesinin kurumsal kimliğini hadsizce yazılmış yazılarla küçük düşürmemektir.

Sizi anlamaya çalışıyorum. Belli ki birileri habersiz ilan koymuş, fatura yollamış. Siz de buna içerlemişsiniz, alınganlık göstermiş ve şu gazetelere bir ayar vereyim demişsiniz. Verin verin eyvallah ama size kim fatura yolladıysa, kim habersiz ilanınızı koyduysa ona verin. Belediyenize ve şahsınıza bırakın fatura kesmeyi, teması bile olmamış bir gazeteye böyle bir mektup yazamazsınız.

Hele muhasebenizi bir yoklayın bakalım Kalem Gazetesi Belediyenize veya şahsınıza fatura kesmiş mi. Bırakın izinsiz ilan koymayı, Ezine Belediyesinden ilan istemiş mi. Sizden hiç olmamış bir şey için rica ederim sözünüzü aynen iade ediyor ve özür dilemenizi rica ediyoruz. Kurumları ve gazetecileri bu şekilde aşağılamak en kibar dille söylemem gerekirse ahlaksızlıktır.

Kurunun yanında yaş da yanar öyle mi. Yanmaz sayın Başkan. Bu adaletsizliğinizi ve hadsizliğinizi kınıyoruz. Biliniz ki bu tavrınız hiç şık değil. Yakış mıdır yakışmamış mıdır eğri oturup doğru konuşun ve orasına siz karar verin.

Gazeteleri, habersiz ilan yayınlayıp faturayı dayatan kurumlar gibi göstermeniz son derece üzücü ve ibret vericidir. Size partinizin içinde adalet olduğunu hatırlatır, yaptığınızı bir daha düşünmenizi tavsiye ederim.

Ve son olarak..

Kalem Gazetesine hitaben yazılmış, sayı verilmiş bir mektubu yazmış olmanız külliyen haksızlıktır. Böyle bir yazının Belediye arşivlerinde kalacak olması, bizi çok rahatsız etti. Bu haksızlık ve adaletsiz davranışınız Ezine Belediyesini de küçük düşürmüştür. Yaptığınız adam karalamaktır, hadsizliktir, ahlaksızlıktır. Aynen yazdığınız yazıyı size iade ediyorum, buyurun münasip bir günde suyunu kaynatıp içersiniz.

Güray Yüksel’e ithafen.. 

 

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST