“Lütfen hattan ayrılmayınız..”

KALEM Farkıyla...

“Lütfen hattan ayrılmayınız..”

“Lütfen hattan ayrılmayınız..”

Bir gece geç saatlere kadar çalışmıştım ve haliyle zikrim de geç vakitlere kaldı. Oturduğum yerden zikrimi yaparken, yatağa uzanıverdim ve yatarak zikrimi yapmaya devam ettim. Tam zikrin hediye kısmına gelmiştim ki içim geçivermiş. Rüyamda çok naif, kibar ve huzur dolu bir sesle “Lütfen hattan ayrılmayınız.. Lütfen hattan ayrılmayınız..” anonsu yapılmaya başlandı. Hemen uyandım ve gözlerim çakmak çakmak oldu. Zikrimi tamamlayamadan uyumuşum. Rabbimiz ise yine en naif haliyle beni uyarmıştı. Kulum uyan, yarım kalan işini tamamla demişti. İşin içinde şeytani rüyalar olsa, iblis işi olsa, bu rüyalar Allah’ı zikredin der mi? Düşünmemiz lazım hem de çok! Bizleri bu kadar çok seven,böyle güzel Allah sevilmez mi!?
Biz üveysler anlatmak için geldik dünyaya. “Rüyalarını anlatma bir daha göremezsin” diyenlerin tam tersi, rüyalarımızı ve yaşadıklarımızı anlatmaya getirildik bu diyara! Üveys gevezedir. Anlatmayı sever. Neden severiz biliyor musunuz? Çünkü üveysin ağzından çıkan her kelimede Allah’tan gelen öğretiler var. Aldığımız ilim var. İlim bir bedene girdi mi, o beden dolar, taşar, çağlar. Yolunu bulup akmak, bir başka bedene kavuşmak ister. İlim ilmi çeker; ilim sahibi, ilim isteyen kullarını çeker. Akacak kan damarda durmaz misali, Allah kuluna öğretiyorsa, bir başka kuluna öğretsin diyedir bu dersler. Öğretilen konu ise Allah’ın sevgisidir. Sevginiz yoksa eğer, bu alemde yeriniz yok!İsteyene öğretirler, isteyene bildirirler. Sizde isteyin Allah’tan. Dikkat edin kuldan değil, Allah’tan isteyin!
Neden Allah’tan gayret istemiyorsunuz? Neden Allah’tan ilim istemiyorsunuz? İlim isteyin benden diyor Allah. İsteyene veririm diyor. Allah’ı anmaya başladıktan sonra, aldığınız ilmin ispatını bizzat kendiniz yaşayıp göreceksiniz inşallah. Rüyalarla ilerlenmez, rüyalarla amel edilmez demeyin. Yüzbinlerce kişi var bu zikri yapıp, rüyalar ile Allah’a yolculuk yapan. Rüyalar kılavuz olmasaydı Peygamber Efendimiz’e, Yusuf as’a rüya ilmi verir miydi Rabbimiz. Peygamberler rüyalarla ilerlediler. Rabbimizden gelen bazı mesajlar, bu şekilde iletildi. Salih rüyalardı hepsi.
Allah’ı çokça zikreden kişinin rüyaları da salih olur. Zikretmedeki en önemli şart Tevhiddir. Bir zikirde tevhidyoksa, o zikir zikir olarak kabul görmez. Reçete hatalıdır. Kişiyi tedavi etmez. Ben de bilmiyordum yazdıklarımı. Deneyimle sabit hepsi. Esmaları (Allah’ın isimlerini) çok okumuştum dünde. Bir arpa boyu yol gidemedim. Üveys Veysel Karane zikri ile ise dünyam değişti. Bu kadar iddialıyım! Bu zikri yapan herkesin ortak paydası “HUZUR”. Huzursuz birçok insanın olduğu günümüzde, o kadar çok insanın bu zikre ihtiyacı var ki; akıllar almaz. Nefs ise her zamanki gibi görevini layıkıyla yerine getirmek için hazır ve bu zikre sizi başlatmamaktır niyeti. Nefs verilen görevi en güzel şekilde yaparken, biz kullar olarak “Ben Allah için ne yapmalıyım?” sorusunu kendimize hiç sorduk mu? Zikre başlayınca göreceksiniz, ilerleyince ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Hiç şüpheniz olmasın!
Ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST