Marifet öğretmeni olmak ister misiniz?

KALEM Farkıyla...

Marifet öğretmeni olmak ister misiniz?

Marifet öğretmeni olmak ister misiniz?

“Önde gidenler var ya, onlar öncüdürler.” buyuruyor Rabbimiz Vakıa suresi 10. ayetinde. Önde gidenlere verilen isim sabikun diye geçiyor Arapça okunuşta. Önde gitmek; bir işte deneyim sahibi olmak, diğerlerine göre daha hızlı ilerlemek. Öncü deyince ise; bir haber ulaştırmak için önde giden geliyor aklımıza. Marifet dilinde “sabikun” olmak ise Rabbimizin seçtiği “öğretmen” olmaktır. Öğretmenlik tanımı nedir peki derseniz eğer; insanlara yol gösterici, rehber olmaktır derim. Allah ve Resul’üne nasıl yol alınır, bu yolda karşılaşılan zorluk ve kolaylıklar neler, daha konforlu bir yolculuk yapmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor gibi birçok görevi vardır marifet öğretmenlerinin.
Üveys Veysel Karane zikrini yapmaya başladıktan belli bir süre sonra rüyalarınızda size bildirirler. Her rüya bir öğretmen tarafından açılır ve yoruma göre yol alırsınız. Kişi öğretmenlik rüyası görmüş ise bekler ayna rüyalar için. Tanıdığı ya da tanımadığı bir üveys kardeşinden öğretmen olabileceğine dair bir rüya görüldüğü haberi öğretmen adayı kardeşimize ulaşır. Biz bu rüyalara “ayna rüyalar” diyoruz. Ayna rüyası tamamlanan üveys, WhatsApp gruplarından rüya yorumlama dersi alırken, bir taraftan da batında bizlere verilen evliya öğretmenleri tarafından eğitilir. Ders alması tamamlanan her öğretmen www.veyselkarane.com sitesinde öğretmen seçmek isteyen kardeşlerimiz için adını listeye yazdırır ve sitemizden bu zikri yapıp da öğretmen seçmek isteyenler, birbirlerine bu şekilde kavuşmuş olur.
Zikretmeye başlayıp da öğretmen seçmeyen kardeşlerimiz için söylüyorum. Lütfen öğretmen seçin. Ben de bir marifet öğretmeniyim hamdolsun. İşimiz, aile yaşantımız, sorumluluklarımız var elbet. Rabbimiz her işimizde kolaylık veriyor. Onlarca öğrencim var zikreden çok şükür. Her birinin rüyalarını yormak, marifeti öğretmek, nefsini tanıtmak ve tuzaklarına işaret etmek asli görevimiz. Tüm bunlar Allah’a yapılan bu kutlu yolculukta olmazsa olmazlar. Öğrencilerimizle aramızda ise sadece ve sadece sevgi bağı var hamdolsun.
Öğretmen olmak, zikredenlerle ilgilenmek gönüllülük esasına dayanır. Kimseden bir beklentimiz yok. Para istemeyiz, dua dahi beklemeyiz. Allah’ın kullarıyla ilgilenmenin bir sevabı varsa, onu Rabbimiz zaten verecektir. Biz marifet öğretmenleri psikolog değiliz, yaşam koçu da değiliz. Kişilerin özel hayatları bizi ilgilendirmez. Hatta birçoğunun ne iş yaptığını, nerede yaşadığını dahi bilmeyiz. Rabbimiz bu yolculukta bizlere neler yaşattı ise, zamanı geldikçe, öğrencimizin durumuna göre bu halleri paylaşırız. Maksadımız kişiyi karamsarlıktan alıp, nefes almasını sağlamak, Rabbini daha çok sevmesi için gayretine destek vermektir. Elbette her iş Rabbimizin dilemesi ile oldurulur. Bizler ancak rehber olmak için çabalıyoruz, kişiyi hidayete erdirmek ise Rabbimizin işidir.
Rüyalarla amel edilir mi demeyin. Evet, her rüyanın bir açılımı vardır. Bu açılım ile Allah kullarına yol gösterir. Peygamberlere dahi rüya ilmi verdi Rabbimiz. Allah’a ulaşmak için kimseye ihtiyacım yok da demeyin. Bizler hoca değiliz. “Bilen üzerinde bilene sorun” ayetini (Nahl, 43) Rabbimiz yaşamamızı istiyor. Marifet yolculuğunda deneyimler ise çok önemli. Üveys Veysel Karane zikrine başlayanlar için olmazsa olmazdır öğretmen seçmek. Lütfen çekinmeyin. Rabbimiz bizleri sizlere öğretmek için görevlendirdi. Bizler heyecanla yeni kardeşlerimizi, sizleri bekliyor olacağız.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST