Motofest Ve Cunda

KALEM Farkıyla...

Motofest Ve Cunda

Motofest Ve Cunda

Merhaba dostlar; Bu hafta Türkiye de düzenlenen en eski ve en büyük motosiklet festivallerinden olan hatta katılım sayısı olarak birinci sırayı alan 9.Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivaline katılmak için Ayvalık’ın Cunda Alibey adasına sürdük.

Çoğu festivalden farklı olarak 10Riders Motosiklet Derneğinin düzenlemiş olduğu 9.Uluslararası Balıkesir Motofest Perşembe gününden başladı. Erken başlamasına rağmen birçok motosiklet kullanıcısı hafta başından itibaren bölgeye akın etmeye başladılar. Tahmin edileceği gibi başlama tarihi ile birlikte festival alanı çok ciddi bir kalabalığa ulaştı hatta yan tarafta bulunan ve festival için 10Riders tarafından kiralanan araziler dahi neredeyse yetmedi.

Başında söylediğim gibi Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı bir organizasyonuna ev sahipliği yapan 10Riders Kulübü gerçekten çok çalışmış. Misafirlerini rahat ettirmek için her şeyi düşünmüş ciddi bir emek harcamış.

Balıkesir Motofest ilklerin festivali olma özelliğini burada da yeniledi. Türkiye de bir ilk olan ‘’ Şeytan İcadı ‘’ filminin çekimlerine burada başlandı. Camiamızdan birçok dostumuz, arkadaşımız filmin belli karelerinde rol aldılar ve almaya devam edecekler. “Şeytan İcadı”, Türkiye’nin motosiklet temalı ilk filmi olacak. Film, motosiklet camiasının ve motosikletçilerin aslında nasıl kişiler olduğunu yansıtacak ve ismi ile ters köşe yapacak. “Şeytan İcadı”nı sadece motosiklet kullanıcılarının değil, motosiklet kullanmayan insanların da izlemesi, motosikletçiler için kafalarda oluşan ön yargılardan sıyrılarak, izleyicilerin motorcuları doğru anlamaları hedefleniyor.

Festival yapıp ev sahipliği yapanlar hazırlık döneminin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu bilir. Bu vesile ile motosiklet camiasına ev sahipliği yapan 10Riders Kulüp başkanı Sayın Özgür CANDAR ‘a, yaşları oldukça ilerlemiş olmasına rağmen canla başla koşturan kulübün yaşlı ama enerjik Şafak ATLI ve Olgun GÖKÇE amcalarımıza ve çok değerli kulüp üyelerine kalpten teşekkür ederim.

Yazımın sonunda belirtmek istiyorum artık 10Riders kulübünün düzenlemiş olduğu festivale bu alanlar yetmiyor. İşlerini iyi yapıyorlar ve sevenleri çok fazla daha geniş alanlarda görüşmek üzere…

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST