Mücadelenin gücü

KALEM Farkıyla...

Mücadelenin gücü

Mücadelenin gücü

Hepimiz zaman zaman planlarımızı alt üst eden,beklemediğimiz durumlar içerisinde kalırız. Bazen büyük bir olgunlukla, bazen de endişe ile karşılarız başımıza gelenleri. Fakat şunu kabullenmemiz gerekiyor ki yakınmak,şikayette bulunmak içerisinde bulunduğumuz durumu değiştirmeyecek. Memnun olmadığımız olaylar karşısında yapabileceğimiz şey kabullenmek yada mücadele etmek olmalıdır. Neden bu durumu yaşıyorum?Sıkıntımın kaynağı nerededir?Nasıl çözüme ulaştırabilirim? Değiştirebileceğim birşeyler var mıdır? Neler yapabilirim? İnsanın sürekli geçmişine takılması yada kendini suçlaması değişim sağlamaz. Tersine depresyon kaynağı oluşturur. Bu sebeple sürekli eleştirel değil çözüm odaklı hareket edilmesi gerekmektedir. Dünyada tek ve oldukça kıymetli canlılar olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Her birimiz hepimizi, dünyayı,bütünü etkileme gücündeyiz. Kendimize dahi saldırgan tavırlar içerisinde olursak olumsuz sonuçlar almamız kaçınılmaz olacaktır. Çarpıtılmış gerçeklere ikna olmak yerine kendi gerçeklerimizi oluşturmak elimizde. İçimizdeki ateşleyici gücü olumlu kılmamız mümkün.Yeter ki mücadele etmekten vazgeçmeyelim. Kendimizi tanıyalım,sınırlarımızı öğrenelim ve kendimz.İletişimimizi güçlendirelim. Kendimizi geliştirme yolunda adımlar atalım. Okumaktan öğrenmekten vazgeçmeyelim. Ertelemeyelim. Şimdinin gücünü hep aklımızda tutalım.Bizler bir adım attığımızda evren de bize bir adım atacaktır. Hem öğreten hemde öğrenen canlılar olduğumuzu aklımızdan çıkarmayalım.

Düşünceleriniz...

Bengü İncesu

Bengü İncesu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST