Mutlaka izleyin!

KALEM Farkıyla...

Mutlaka izleyin!

Mutlaka izleyin!

Sevgili okurlar, Üveys Veysel Karane zikrine başladıktan sonra hayatları değişen kardeşlerimiz her akşam farklı şehirlerin instagram hesaplarından ve Ramazana özel sahur programlarıyla birlikte canlı yayınlarda yaşadıklarını anlatıyor. Yazımızın sonunda günlere göre instagram hesaplarını sizlerle paylaşacağım, buradan birine üye olsanız, hepsini takip edebilirsiniz. Gün içerisinde tüm hesaplardan duyurular yapılıyor. Çanakkale hesabımızda (@canakkale_uveysleri) ise her çarşamba akşamı saat 21.30’da canlı yayında sizleri bekliyoruz.
Bu yayınlarda, yüzlerce üveys zikirden önceki tüm kirli çamaşırlarını ortaya koyarken, zikre başladıktan sonra güzelleşen hayatlarındaki değişimleri anlatıyor. Korku ve endişelerini nasıl yendiler, kumar ve madde bağımlılığından nasıl vazgeçtiler, imtihanlarına nasıl galip geldiler, panik atak, stres, kanser hastalığı gibi ağır hastalıklarından nasıl kurtuldular, huzur ve mutluluğu bulan üveyslerden dinleyin. İbadetleriniz devamlı ve feyizli mi olsun istiyorsunuz? İşleriniz de kolaylık verilmesini mi istiyorsunuz? Hayatınız düzene girsin, artık ben de gün yüzü görmek istiyorum mu diyorsunuz? Tüm bunların size verildiği, her halinize cevap olan, her derdinize derman olan Üveys Veysel Karane zikriyle tanışın. Bu yazdıklarımızı yaşayan kardeşlerimizin her akşam canlı yayınlarda yaşadıklarını anlatmasının amacı; bir kişi dahi olsa, insanların dertlerine derman olabilmek, insanlara Allah ve Resul sevgisini aşılayabilmek, kullarını Allah’ın zikriyle tanıştırmaktır. Maksadımız kalplere dokunmaktır. Allah’ın sevgi dolu, merhametli ve kullarını çok sevdiğini, taş atan, cehennemde yakan, ceza veren bir Allah değil, bizleri sevmek için can atan bir Allah olduğunu herkese anlatmak için bizler varız. İslam’ın terör dini değil, sevgi, merhamet, kardeşlik, birlik, beraberlik, kolaylık dini olduğunu haykırıyoruz. Gerçek İslam nasıl yaşanır, Müslümanların yaşam tarzları nasıl olmalıdır, Halk içinde Hak ile nasıl olunur Üveysler anlatıyor.
Düşünsenize, her akşam farklı biri, bambaşka bir hayat hikayesi ile yaşadığı halleri tüm gerçekliğiyle masaya yatırıyor. Zikirden önceki ve sonraki hali arasındaki değişimi bizlerle paylaşıyor. Her üveys kendi eksiğini, kusurunu, hatalarını insanlar beni kınarlar, beni tanıyanlar, dinleyenler hakkımda yanlış düşünürler, beni sevmezler korkusu, endişesi taşımadan gönüllülük esasına bağlı olarak bizlere aktarıyor.
Herkese açık olan bu yayınları kaçırmayın lütfen. Üveyslerin simasındaki samimiyeti, gerçekliği, sevgiyi görün. İzleyin ve izletin. Bakın, görün bilmediğiniz ne hikayeler var. Üveysler neler neler yaşıyorlar ve nasıl bir kurtuluş yolu bulmuşlar; kendilerinden, ilk ağızdan dinleyin. Canlı yayın yapan şehirlerimizin hesap isimleri, yayın günleri ve saatleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST