Mutlu ve huzurlu olabilmek için

KALEM Farkıyla...

Mutlu ve huzurlu olabilmek için

Mutlu ve huzurlu olabilmek için

Günümüzde kime sorsanız nasılsın diye, çoğu mutsuzum diyor. Mutluluk ve huzur arayan insanların sayısı giderek artıyor. Hele ki gençlerimiz. Belli bir amacım yok diyen genç nüfusumuzun sayısında da artış var. Birçok anket çalışması insanların psikolojilerini net bir şekilde ortaya koyuyor. Ne yapmak istediğini bilmeyen, belli bir hedefi olmayan çok kardeşimiz var. Duygu yoğunluğunu kimileri kendi içinde yaşarken, kimileri de dışa vuruyor. Dışa yansıtma hali bazen olumlu ve bazen de hiç istemeyeceğimiz, kişilerden hiç beklemeyeceğimiz hallere bürünebiliyor.
Buradan herkese ve özellikle de genç kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Mutlu bir hayat sürmek istemez misiniz? Yaşantınız kolaylaşsın istemez misiniz? Sıkıntılarınızın alınmasını istemez misiniz? Problemlerinizin hafifletilmesini, imtihanlarınızdan kolayca geçebilmeyi istemez misiniz? Tabi ki her insan ister bunları. Tüm bu isteklerinize çareyi sunuyoruz sizlere. Stresten, sıkıntıdan uzak durun demek yerine Çare:Üveys Veysel Karane zikrinde. Deneyimle sabit olanı sizlerle paylaşıyoruz.
İçinde bulunduğunuz hali nasıl çözerim diye düşünmek yerine, bu hali size veren Allah’ı düşünün. Kullara değil Allah’a sorun. En güzel cevap her şeyin ve bizlerin yaratıcısı Rabbimizden geliyor. İnanın her halinizi Allah’a arz ettiğinizde en kolay, en hızlı ve en pratik çözüm yolu geliyor. Dünde bizler de aradık huzurlu ve mutlu olmanın yollarını. Çare aradık. Yol aradık. Bizler ararken oyalandık. Sarp yokuşlara göğüs geremedik, çıkmaz yollara girdik. Otoban gibi dümdüz, kocaman “Sıratı müstakim-Allah’ın doğru yolunu” anca bulduk. Seslenişimizin nedeni ise sizlerin işini kolaylaştırmak. Kesin ve en güzel çözümü paylaşmak istiyoruz. Sizler de rahat nefes alın, sizler de mutlu ve huzurlu olun istiyoruz.
Aslında herkes, mutlu olmak için yaratılmış bu dünyada. Bizim mayamız sevgi ile tutulmuş, Allah bizleri sevdiği için yaratmış. Bizleri çok seven Rabbimizkullarına zulmetmez ki. Başınızdaki imtihanları, kendini aratmak için veriyor sizlere. Lütfen düşünün. Yüzünüzü O’na dönün. İntiharı düşünmek yerine, Rabbim bana ne öğretmek istiyorsun diye sorup, içimizdeki canavar nefsi intihara sürükleyelim inşallah. Samimiyetinizi, sevginizi kanıtlayın Allah’a. Allah sizi çok iyi biliyor. Kendinizi, kendinize ispat edin. Dışarıda aramayın çözümleri. Kendi içinizdeki Allah’ın nurunun zerresine dönün lütfen. Tüm bunları yapabilmek için ise zikre başlayın. Kişi sevdiğini anar, andığını sever. Siz Allah’ı anarsanız, sevginizi gösterirseniz, O da size karşılık verir. Tüm sıkıntılarınızı giderir.Dündeki aramalarım bitti. Kendimi mutsuz ve huzursuz hissetme halim alındı hamdolsun. Her gün zikirle Allah’ı çok sevdiğinizi söylemekle ispat başlıyor. Sonra bu ispatı halinizde görmek istiyor Yüce Yaradan. Esas mutluluk bu kapıda. Rabbimiz bu mutluluğu yazımızı okuyan ve okutan tüm kardeşlerimize yaşatsın inşallah.

Üveys Veysel Karane zikri nasıl yapılır sorusu için www.veyselkarane.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST