Numeroloji ile basit isim analizi

KALEM Farkıyla...

Numeroloji ile basit isim analizi

Numeroloji ile basit isim analizi

Bu hafta numeroloji hakkında yazmak istedim. Uzman değilim, sadece ilgimi çeken konular hakkında videolar izleyip kitaplar okuyarak kendime yeni şeyler katmayı seviyorum. Size de en basit haliyle kendi isim analizini yapabileceği basit bir yöntem göstermek iyi bir fikir gibi geldi. Daha fazlası için internetten zaten araştırma yapabilirsiniz. Sizin için bir isim de verebilirim bu konuda: Harika Gülnur Varol. Ben önce videosunu dinledim, çok güzel ve basit bir üslupla anlatıyor konuyu. Ben bu yazıyı Gülnur Varol’un videosuna göre yazdım. Konuyu kısaca özetlemeye çalışacağım ama isim analizini yapmak için videoyu izlemenizi öneririm.  Ayrıca kitabı da var, okumak isteyen kitabını da alabilir.
Aşağıdaki tabloya göre ismimizi ve soy ismimizi analiz edebiliriz. Her harf hangi çakradaysa oraya çarpı atıyoruz. Boş kalan çakralar da çıkacaktır. Dolu olanlarda güçlüyüz demektir. Boş çakralar ise zayıf alanlarımız ve geliştirmemiz, üzerinde durmamız gereken alanlarımızdır.
E M E L   U Ğ U R    K I R I C I => (5)(4)(5)(3) – (3)(7)(3)(9) – (2)(9)(9)(9)(3)(9)
Benim boş olan çakralarım 1, 6 ve 8. çakralar. Bu konularda dikkat etmem, gayret etmem ve aşmam gereken noktalar var yani. Dolu olan çakralarım ise güçlü yanlarım. (görseli aşağıdan galeri kısmından daha büyük şekilde açabilirsiniz)

1. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında “ben ve benim duygum” diyememiş, inisiyatif almamış, bir şeyin lideri olmamışsınızdır. Kök çakrayla ilgilidir ve köklenme duygusuyla ilgilidir. Tuzağı: aşırı liderlik çukuruna düşebilir.
2. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında “Sen ve senin duygun” diyememiş ve başkalarının duygularıyla uyumlanamamışsınız, işbirliği yapamamışsınız demektir. Tuzağı: aşırı vericilik çukuruna düşebilir.
3. Çakra harfiniz yoksa eğer: Şarkı söyleyemeyen, konuşamayan, kendini ifade edemeyen bir geçmişe sahip demektir. Sanatsal bir alandır. Tuzağı: aşırı konuşmak çukuruna düşebilir.
4. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında hiçbir geleneğe tabi olmamış, hiç kimsenin fikrini kabul etmemiş ve esnek olmamış demektir. Benim fikrim en doğrusu diyerek sabır, sebaat, süreç yasasına uymamıştır. Tuzağı: aşırı gelenekçi olup yenilikten çok uzağa düşebilir. Spor yapmaları önerilir.
5. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında hiç yenilikçi olmamış, hiç gezmemiş, kendini eve kapatmış ve dışarısıyla bağlantı kurmamış demektir. Bir keşif/icat yapmış ya da bilgi keşfetmiş ama kimseye sunmamış demektir. Şamanik bilgileri yüklü insanlardır. Tuzağı: aşırı eleştirel olabilirler çünkü geçmişte çok gezdiklerin için çok bilgedirler.
6. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında aile değerlerinde eksiği olan, aile kuramamış ya da aile kurmuş ama başarılı olamamış kişilerdir. Tuzağı: aile değerlerini geçmişte yaşayamadığından dolayı aile kurmaya uzak durmasıdır.
7. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında insana ve sisteme güvenememiş kişilerdir. Verdiği sözü tutan kişilerdir ve söz verirken dikkatlidirler. Tepe çakrasıyla ilgilidir. Tuzağı: geçmiş hayattaki güvensizliğinden dolayı bu hayatta da güvensizliği devam eder.
8. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında parayı iyiye kullanamamış, iflas etmiş, güç, iktidar sahibi kişiler olup adil davranmamış kişiler olabilir. Tuzağı: para kazandıklarında kötüye kullanma eğiliminde olabilirler.
9. Çakra harfiniz yoksa eğer: Geçmiş yaşamlarda ya da ata karmalarında hümanist kişilerdir.

Türk yazarların ve araştırmacılarının son senelerde astroloji, numeroloji, ezoterizm gibi konulardaki araştırmaları ve kitapları oldukça çoğaldı. Bu bizim için gurur verici gerçekten. Bende mümkün olduğunca yakından takip ediyorum bu konuları… Keşfettiğim güzel şeyleri de sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Çünkü “bilgi” paylaşıldıkça netleşir hafızalarımızda ve dönüştürür yaşamlarımızı… 😉 Sevgiyle, umutla…

Galeri

Düşünceleriniz...

Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST