Olanın da, olmayanın da…

KALEM Farkıyla...

Olanın da, olmayanın da…

Olanın da, olmayanın da…

Sevginin bizlere neler kazandırdığını pek düşünmüyoruz. Sevgililer Günü çoğunlukla, birbirine hediye almak, akşam yemeğinde buluşmak, sohbet, haha hihi düzeyindeki birliktelik olarak algılanıyor. Anlamı unutuluyor. SEVGİ bize neler sunar..Bakalım;

* Sosyal başarı… İçimizdeki sevgi dışımıza, sempati, saygı, güler yüz, vefa, sorumluluk gibi tavırlarla yansıyınca, huzurlu ilişkilerle bütünleşince sosyal başarı kaçınılmazdır.

* Kişilik gücümüz çoğalır ve yücelir. Dürüst, kendinden emin, olumlu, yapıcı, yardımsever, açık, destekleyici kişi güçlüdür.

*SEVGİ bedenimizi, ruhumuzu hoşnut kılar, rahatlatır, kaslar gevşer, canlı/sempatik bir görüntü veririz. İçimiz ve dışımız yalansızdır. Yalındır.

*Bize takdir, öğrenme, iyilik, yardımlaşma gibi manevi yolların kapısını açar. Yaşamın çilelerine karşı direncimiz artar.

*YEDİKLERİMİZ mide ve bedenimizi besler. Sevgi manevi dünyamızı besler.

* Yaşamı, doğayı, tüm varlığı ve Tanrı’yı şükürle seven, kıskançlıktan, gururdan, kinden, olumsuz duygulardan korunuruz.

Günümüz dünyası, insanlık ve özellikle ülkemiz barış, birlik, beraberlik, dayanışmaya en çok gereksinim duyduğu bir dönemden geçiyor. Bu aşılmazı çözmenin anahtarı SEVGİ kelimesinin anlamındadır. Ancak SEVGİYİ sadece 14 ŞUBAT’larda düşünmemeli, her gün yaşamalıyız.

Sevgilisi olanın olmayanın,
Olup da yok gibi olanın,
Yok da var gibi olanın,
Olmayıp çok isteyenin,
Oluyo da n’oluyo diyenin,
Olduğu için çok mutlu olanın,
Olmadığı için çok mutlu olanın,
Onsuz olamayanın,
Onunla hiç olamayanın,
Her şeye rağmen yüreğinde her daim aşka yer olanın…

O zaman kısacası herkesin sevgili(siz)ler günü kutlu olsun. Sevgi hep sizinle olsun, yüreğinizde aşka hep yer olsun. Yüzünüzden gülücükler, kalbinizden kelebekler eksik olmasın…

Düşünceleriniz...

Aleyna Nur Demiral

Aleyna Nur Demiral

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST