Ölümcül sorunun yanıtını arıyoruz..

KALEM Farkıyla...

Ölümcül sorunun  yanıtını arıyoruz..

Ölümcül sorunun yanıtını arıyoruz..

Geçmiş yıllarda anket için arandığımı hiç hatırlamıyorum; hatta yahu bu anketler kiminle yapılıyor niye hiç bize denk gelmiyor gibisinden tozutmuşluğum vardır..

Maşallah anket yapanlar sesimi duymuş gibi ardı ardına anket patlatıyor..yüz yüze anketlerden korkan toplum telefonla yapılanlara bile mesafeli bakıyor. Korkarak yanıt verdiği veya vermek istemediği anketlerde beni telefon numaramdan bulurlar mı kaygısı taşıyor..

Hiç şüphen olmasın, şak diye bulurlar ama senin benim gibi sade vatandaşın peşine kim niye düşsün ? Korkma, anketlere gerçek fikrini mutlaka yansıt. Anketler önemli. Ülkemizin ekonomik güce sahip iş insanları, şirketleri şu anda pozisyon alıyor..

Anketler yalnızca siyaset için yapılmıyor.
İş yapan, üreten; gelecekte nasıl hareket etmesi gerektiğinin yanıtını arayanlar..kısaca pozisyon seçmek için bu anketlere çok ihtiyacı var. Bizim gibi sade vatandaşlar, ülke ekonomisi için yatırım ve üretim yapanların doğru pozisyonu alması için yardımcı olmalı..

Marabaların kaybedeceği tek şey ağanın insafıdır..o nedenle anketlere korkarak yaklaşmak, yanıt vermemek olmaz..iş insanlarının en iyi pozisyonu bulması için bizim bedava yanıtlarımıza ihtiyacı var..
Eğer ki; ben huylanıyorum, kimin için yapıldığını bilmediğim anketlere yanıt vermek istemiyorum, bana ne elalemin pozisyonundan diyorsan ki; ..çalıyı dolaşmak yeğdir, ananın ak sütü gibi helaldir.. sakın korkma sana hayati seçenek sunuyorum..
Şak soruyu yapıştır..
Bu anket kimin için bebeğim..?
Hakkın senin. Birileri senin üzerinden pozisyon arıyorsa, para kazanacaksa, nasıl bildim diye hava atacaksa sen de kimin için bebeğim sorusunu sormaktan korkma..
Yapıştır..
Yazının konusu aslında anketörlerle telefonda muhabbet değil ama istemeden de olsa biraz o tarafa kaydık. Esas mesele doğada hareket eden her şey (!) gelecek dönem için pozisyon peşinde koşuyor..
Ölümcül soru kısa ve net..
Ahmet mi kazanır Mehmet mi..?
Sence kim kazanır. İşte bu sorunun yanıtını merak ediyorsan ki; etmelisin. Senin de bir pozisyona ihtiyacın olabilir. Anketlere yanıt verelim arkadaşlar, telefonun karşı ucundaki kişi de sonuçta bir emek harcıyor. Bu işi birilerinin kara kaşı kara gözü için yapmıyor..
Bizim gibi insanlar ekmeğinin peşinde; pozisyon peşinde değil (ben her ne kadar yazının içinde pozisyon kelimesini biraz fazla geçirmiş olsam da sakın sakın sen aklından kötü şeyler geçirme, bu son cümle kesinlikle subliminal mesaj içermez ) diyeceğim de müneccim değilim ki kesin konuşayım..
Karşındaki alacağı veya aldığı yanıttan korkmuyorsa sen de sormaktan korkma..
Gerçeği tam olarak anlamak için sormak şart..
Meraklısına: Yukarıda ki; kinayeli son cümleyi kuyudan çıkardığım bir not üzerine kurdum. Vaktiyle emekli öğretmen bi komsumuz, İlker ben dinleniyorum demişti. Kendisine yanıtım hocam beni de dinliyorlar olmuştu.. yaşıyorsa selam olsun, ah hocam ah seni beni niye dinlesinler. Saklımız gizlimiz mi kaldı.
Dip Not: Sevgili okurlarım, geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum..

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST