Seçimler bitti katil bariyerler duruyor

KALEM Farkıyla...

Seçimler bitti katil bariyerler duruyor

Seçimler bitti katil bariyerler duruyor

Çanakkale Köprüsü projesinde iş güvenliği şefi olarak çalışan 36 yaşındaki İsmail Hakkı Cunedioğlu, Eylül ayı başında Tekirdağ’dan Gelibolu istikametine gelirken Korudağ mevkiinde dinlenme tesislerine yakın bir bölgede henüz bilinmeyen bir sebeple motosikletinin hâkimiyetini kaybedip bariyerlere çarparak hayatını kaybetti. Her zaman ki gibi günler sonra küçük haberler ile gazetelerde yer buldu.

Motosiklet tutkunu birçok arkadaşımızı yol kenarlarında bulunan bu bariyerlere kurban verdik, bu sene de geçtiğimiz seneler de olduğu gibi. Oysa ki seçimler öncesi Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu ( M.K.S.F.) ve Türkiye Motosiklet Platformu ( T.M.P.) ortak hareket ettiği KATİL BARİYERLERİN DÜZELTİLMESİ ile ilgili eylemde başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere birçok siyasetçi ile görüşülmüş ,birçok sözler alınmıştı. Her zaman olduğu gibi seçim bittikten sonra verilen sözler beklemeye alındı ve bizler canları bu katil bariyerlere kurban vermeye devam ediyoruz.

Çanakkale bölgesinin de birçok yerinde biz motosiklet tutkunlarını bıçak gibi kesmeyi bekleyen bu katil bariyerlerden bulunmakta. Duyumlarımıza göre Çanakkale Motosiklet Birliğine üye birçok dernek ve Kulüp bu konuyu tekrar gündeme getirmek adına çalışmalar başlatmış durumda. Bizde başta iktidar partisi vekillerimiz olmak üzere tüm siyasilerimizden ve Karayolları Şube Müdürlüğümüzden gerekli hassasiyeti göstermesini ve destek vermesini temenni ediyoruz.

Yapılacak ufak tadilatlar ile bu bariyerlerin insanları bıçak gibi kesmeleri engellenecektir. Bizler de Kalem Gazetesi olarak konunun takipçileri olacağız. Hiçbir şey insan hayatından önemli değildir. Sağlıcakla kalın başınızdan KASK ınızı eksik etmeyin…

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST