Seçimler sürprizlere gebe…

KALEM Farkıyla...

Seçimler sürprizlere gebe…

Seçimler sürprizlere gebe…

“2.Jean-Paul’ün öldüğü, yeni papa seçiminin yapıldığı ve Benedictus’un taç giydiği günlerde şöyle bir yazıldı geçti, hatırlayın. Papalarla ilgili bir kehanetten bahsedildi. Bu kehanet MALAKİ KEHANETİ olarak bilinir. Aziz Malaki, 1148’de ölen İrlandalı bir papazdır. Kâhin olduğuna inanılan Malaki, Latince kaleme aldığı 112 ‘hikmette’ Kıyamet’e kadar tahta çıkacak papalarla ilgili kehanetini açıklar, daha doğrusu açıklamaz da ‘engimatik’ formüllerin içine gizler.”
Ben sizlere bu yazımda formüllerden ziyade, tarot kartlarında gördüklerimi aktaracağım. Malum yakında Çanakkale’de seçimlerden nasibini alacak. Herkes canla başla mücadele eden önemli iki adayı biliyor. Seçimlerde ilk olarak ufak bir sürpriz yaşanacak diyebilirim. Kesinlikle sonuçlarda Çanakkale’de birbirine yakın oylar görebiliriz. Ama en önemli sürpriz ise gelecek yıllarda yaşanacak. Sıkı durun.
Çanakkale’ye kadın bir belediye başkanı gelecek. Ve Çanakkale’yi yönetecek. Kasırgalarla birlikte gelen bu kadın, yine fırtınalı bir şekilde belediye başkanlığını sonlandıracak. Peki diğer adaylara ne olacak? Neden böyle bir durum ortaya çıkacak derseniz hadi o da bana kalsın.
Sürekli olarak yerin altında kaynamalar var. Çanakkale’yi bu ay da depremler rahat bırakmayacak. Önemli bir iş adamının başı, depremler olduğu sırada büyük bir belaya girecek. Ve en önemlisi ortaya şok edici bir gerçek çıkacak. Depremlerin şiddetli olacağını düşünmüyorum, ama önlem almakta fayda var.
——
Sevgili Valimiz hakkında da bir şey söylemek istiyorum. Çok yorucu zamanlar geçiriyor ve bu sağlığını olumsuz etkiliyor. Biraz kendine ve sevdiklerine zaman ayırması gereken bir dönemden geçiyor. Yoksa ayaklarından bazı rahatsızlıklar geçirecek.
—–
Çanakkale için bu hafta görülerim bu kadar. Huzurun hakim olduğu bu kentte, huzursuzluk çıkarmak isteyenler emellerine ulaşamıyor. Önümüzdeki hafta yeni bir Çanakkale falı ile görüşmek üzere. Benden özel bir isteğiniz var ise, sosyal medyadan bana ulaşmanız çok kolay. Hepinize mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Düşünceleriniz...

Madam Antoinette

Madam Antoinette

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST