KALEM Farkıyla...

Tevhit zikri

Tevhit zikri

124.000 peygamberin ortak noktasıdır Tevhit. Peygamber Efendimizin son savaştan sonra ordusundan 12 kişiyi seçip bizzat verdiği zikirdir Tevhit. Unutmayalım Tevhit aynı zamanda Kelime-i Şehadetin, bir insanın Müslüman olmasının da başlangıcıdır.
Allah “La ilahe illallah diyen, kaleme sığınır” diyor. Ben istemediğim sürece size kimse zarar veremez demek istiyor bizlere. Tevhidin marifet anlamı;“Allah’ım seni çok seviyorum” demektir. Her gün Rabbimize “Allah’ım seni çok seviyorum” dediğinizi düşünsenize. Allah size hiç zulmeder mi? Allah size hiç zorluk verir mi?
La ilahe illallah” dedikten sonra hangi rahatsızlık, hangi ölümcül hastalık, kulların yaptıkları hangi zararlı iş size dokunur. Size zarar gelir mi hiç!Kuranda “Allah dilemeyince yaprak kıpırdamaz.” diyor. Açık ve net bir şekilde Rabbimiz kendini bizlere anlatıyor. Her şey Allah’ın elindeyse, Allah dilemeden bize zorluk olur mu? Peki neden bize corona bulaştı derseniz eğer, zikretmeyenlerin bazılarına bulaştı derim.
Sevindirici tarafı ise virüsün en az tahribat yaptığı ülkelerden biriyiz. Bu virüslerin ileride arkası gelecek mi? Evet, gelecek! Peki bizler virüs gibi ölümcül hastalıklardan nasıl korunacağız? Allah’ın kalesine girerek. Bunun yolu da Üveys olup, Veysel Karane zikrini yapmaktan geçiyor.
Tüm dünyada, şu anda yaklaşık 200.000’in üzerinde üveys var. Yurt dışında yaşayanlar da dahil, hiç biri bu virüse yakalanmadı. Neden diye soracak olursanız eğer, Allah kendini seven, zikreden kulları için bakın ne diyor:
ONLAR KORKMAYACAKLAR, MAHZUN DA OLMAYACAKLAR” buyuruyor. Hadi bugün ellerinizi yıkadınız, kolonya, maske kullandınız, sosyal mesafe kuralına uydunuz, peki yarın bu aldığınız korunma duvarlarını aşacak bir virüsle karşı karşıya geldiğinizde ne yapacaksınız? O zaman en başından beri söylediğimiz gibi gelin TEVHİT’e! Gelin Allah’ın mutlak korumasına. O kötü günler gelmeden gelin tevhit ile Allah’ın koruma kapısının açıldığı zikri sizlerde yapın, Allah’ın kalesine sığının ve sonrasında her türlü kötülükten korunduğunuzu bizzat deneyimleyerek göreceksiniz.
Kuran’ın en büyük emri olan, her 23 ayetten bir tanesi Allah’ı zikredin diyor. Rabbimiz ise; “Allah’ı anmak, en büyük ibadettir.” buyuruyor. Zikretmiyorsunuz ki; zikretmiyorduk ki! Bu gün hangi zikri yapacağız, ben Allah’ı anmak istiyorum ne yapmalıyım sorusuna verilecek tek cevap: Üveys Veysel Karane zikrini yapın diyoruz. Benim kendi zikrim, dualarım var, illa ki bu zikir mi derseniz, başka yol yok, yapmanız gereken tek zikir bu deriz.
Zikrin sırrına vakıf olmak isterseniz eğer, şu kelamı iyi düşünün lütfen.
Senin Allah’tan istediğine değil, Allah’ın senden-benden istediği zikre baksana, o zikri yapsana!” Denerseniz hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz gibi, çok şey kazanırsınız. İçinizde deneyenleriniz var ise; “Ben yaptım, hiçbir şey yaşamadım demeyin” samimi bir kalple, Allah rızası için yapın. Aradaki farkı mutlaka ama mutlaka göreceksiniz. Ben üveysim diyen 200.000’in üzerinde insan bu zikrin lütuflarını yaşıyor, siz mi yaşamayacaksınız? Bizleri sevdiyse Allah, inanın sizi de çok seviyor ve daha çok sevmek için sizlerden O’na doğru bir adım atmanızı bekliyor. Bekleniyorsunuz! Daha fazla Rabbimizi bekletmeyin derim.
Ayrıntılı bilgi için; www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST