Torpil aradığımız o çocuk..

KALEM Farkıyla...

Torpil aradığımız o çocuk..

Torpil aradığımız o çocuk..

Bir iki hafta önce bir kızımızın doktor randevusunu öne çekmek için ‘torpil arıyorum’ diye bir yazı yazmıştım..
Torpil Ak Parti İl Başkanı Naim Makas olmuş ve sporcu kızımızın Barbaros Polikliniğinde Çocuk Kardiyoloğundan sağlam raporunu almış ve federasyonun zalim isteğini yerine getirmişti..

Meraklısına: Milli Sporcuların bu türden basit raporlarını federasyon bir zahmet halletmeli ama biz her şeyi her şartta karşı tarafa yıkmayı sevdiğimiz için bu rapor işleri de ailelerin üzerine yıkılmış durumda..

O yazımdan sonra Ak Parti İl Başkanı aradı ve ailenin telefonunu istedi. Daha doğrusu sporcu çocuğun telefonunu. Verdim; aradı mı aramadı mı orasını bilmiyorum ama bana dönüş yaptı ve ‘çocuğumuzun randevusu düzeltildi’ dedi.
Konunun bir yazıya dökülmesi nereden kaynaklandı..
canakkalekalem.com adresinde ‘torpil arıyorum’ diye ararsan bulabilirsin..
Uzatmayayım; Çanakkale’de Çocuk Kardiyolog olmadığı için Barbaros Polikliniğine bir hoca geliyormuş. Sanırım bir iki gün kalıyormuş. Rapor için federasyon 7 Eylül 2021 tarihine kadar süre verdiği için vaziyet çetrefil bir hal almıştı. Konu bana gelince meseleyi kamuoyu ile paylaştım. Umarım Çanakkale yakın zamanda bir çocuk kardiyoloğu kazanır.

Meraklısına: Yazımdan sonra Barbaros Polikliniğinin sahibi Dr. Zafer Tuna Taş aradı. Haklı olarak ‘beni arasaydınız konuyu hemen hallederdik’ dedi. Kendisine ‘sizi evet arayabilirdim ama bu eksikliğin ve sizin yaptığınız hizmetin kayda girmesini istedim. Bu nedenle de aramadım’ dedim..

Zaten bu benim görevim de değil ki..
Sadede gelirsek, rapor için beni arayan (babası) kızımız İrem Dinç, Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen Başkanlık Kupasında 44 kiloda genç bayanlarda 3.oldu..
Başardı yani..
Böylelikle İrem Dinç, 2022 yılında yapılacak olan u21 Avrupa Şampiyonası’na doğrudan katılma hakkı kazandı. İrem’i tebrik ediyoruz. İyi ki; torpil aramışız..

Meraklısına Bonus: Yarın (bugün) 1915 köprüsünden yürüyerek karşıya geçeceğiz. Bu tarihi ana tanıklık edeceğiz. Aslında ben çok daha önce İcra Kurulu Üyesi Reşit Yıldız beyden sözünü almıştım. Hem de kedi yolundan karşı kıyıya geçme sözü. Zaman fukaralığından onu yapamadık ama sen bu yazıyı okurken ben köprüden karşı kıyıya yürüyor olabilirim.

Galeri

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST