Veysel Karani zikri nasıl yapılır?

KALEM Farkıyla...

Veysel Karani zikri nasıl yapılır?

Veysel Karani zikri nasıl yapılır?

Yazılarımı takip eden, etmeyen tüm okurlara buradan teşekkür etmek istiyorum. Allah sizlerden razı olsun. Geçenlerde bazı kardeşlerimiz “Zikirden bahsediyorsun ancak nasıl yapılır bilmiyoruz. Yazıların altında site adı var, ayrıntılı bilgiler orada mevcut diye yazsan da siteden açıp bakmak zor geliyor, üşeniyoruz.” dedi. Sizlere kolaylık olsun diye bu hafta Veysel Karani zikri nasıl yapılır paylaşalım inşallah.
ZİKRİN HAZIRLIK KISMI
Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)
Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz yalnız zikri yapmak çok feyizli. Ancak biz gibi afacan bir oğlunuz varsa bu pek de mümkün olmuyor.)
Kimin huzurunda olduğunuzu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.
Mutlaka abdestli olunmalı.
Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye bir zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda zikir yapılır. Yatmadan önce ve sabah namazının öncesi veya sonrası en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever. (Kendimden örnek verecek olursak sabah zikrimi işe giderken arabada, akşam zikrini ise yatsı namazını kıldıktan sonra yapıyorum.)
ZİKRİN UYGULANMASI
1 Kere EÛZU BESMELE söylenir.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH veya sadece ESTAĞFURULLAH denir.
–Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. Sayı sınırı yoktur, dilediğiniz kadar, istediğiniz sayıda okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz EN AZ 100 adetin altına düşmeyin deriz. (Yaklaşık 2.000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayınıza gelirse, o Salat-ı Şerifeyi söyleyebilirsiniz. İster uzun, isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye isterseniz biz; “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.)
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ (Elham)
HEDİYE: Allah’ım senin rızan ve izninle, okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’e, ehli beytine, yüce âlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerin de hediye ettiği tüm sevgililere (sevdiğiniz evliyalara, ölmüşlerinize ve tüm sevdiklerinize de ismen hediye gönderebilirsiniz.) hediye ettim. Amin.
1 Kere EÛZU BESMELE söylenir.
“LA İLAHE İLLALLAH” denir. (Sayı sınırı yoktur, dilediğiniz kadar, istediğiniz sayıda söyleyebilirsiniz. İlla bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
***Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır.***
Bu kadar mı? Evet bu kadar.
ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur.
Site adı: www.veyselkarane.com
Sitemiz VİDEOLAR kısmından SAFRANBOLU sohbetini mutlaka dinleyiniz.
Üveysilik Nedir? Marifet Nedir? Neden bu zikri yapıyoruz? Allah’a ve Resule sevgili olmak nedir? Nasıl olabiliriz? Zikirde neler yaşanıyor ve yaşayacaksınız? Sorularının ve daha fazlasının cevabı bu videoda mevcuttur.
Merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz var ise;
bilgi@veyselkarane.com veya sitedeki İLETİŞİM bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST