Yoksa sizin hala bir SIR AYETİNİZ yok mu?

KALEM Farkıyla...

Yoksa sizin hala bir SIR AYETİNİZ yok mu?

Yoksa sizin hala bir SIR AYETİNİZ yok mu?

Sevgili okurlar, Üveys Veysel Karane zikrini yapan Üveyslere, Rabbimizin hediye olarak verdiği, “Sır Ayet” konusundan bahsetmek istiyorum sizlere.
Allah kendini zikreden ve bu konuda gayret eden kullarına, diğer kullarından, yani O’nu zikretmeyen kullarından farklı olarak, Kuran-ı Kerim’den bir ayet ya da sure hediye eder. Kuluna hediye ettiği bu ayetin özelliği, seçtiği kuluna özgüdür ve adı üzerinde olduğu gibi, Allah ile kulu arasındadır. Sır olan bu ayet kimseye söylenmez. Saklı tutulur. Kulum ne kadar sır tutabilecek diye Rabbimiz kişiyi izler ve zikreden kişi sır saklama konusunda başarılı olursa, yeni sırlar verilir bu zikirle.
Sır ayet verilmesinin manası; zikreden kişi sıkıldığında, bunaldığında, işin içinden çıkamayacağı bir duruma geldiği anda “sır ayetini” okuyunca, halledemediği sorunlar bir bir çözülür, sır olan kapılar açılır. Sıkıntıları anında alınır. Bu ayet kulu ile Rabbi arasında kırmızı hatlı telefon gibidir. Kul darda kaldığı anda, sır ayeti ile Rabbine müracaat ettiğinde, Allah’ın “yetiştim kulum” demesidir bu ayetin bize olan yansıması.
Örnek verecek olursak eğer; kişi nefes alamayacak konuma gelir, oksijensiz kalır ve tam da bu sırada Euzubesmele ile sır ayetini okuduğunda, 112 acil servis gelir ve hasta, oksijen tüpüne bağlanır. Nefes alması sağlanır. Anında tedavi edilir ve işlem başarıyla sonuçlanır. Bunalan kişi rahatlar, ferah nefes almaya başlar. Sıkıntısı alınır.
Peki bu sır ayet nasıl verilir? Kişi, Üveys Veysel Karane zikri ile Rabbimizi ve Resulümüzü sabah-akşam zikretmeye devam ederse, “kulum beni ve Habibimi andı” der Allah ve zikir sahibini çok sever. Bizlerin 1 birimlik iyiliğimize karşılık, en az 10 birim iyilik veren Rabbimiz, zikreden kullarına daha cömert davranıp 1000 birim iyilikle karşılık verir. Maksadımız tüccar ibadeti yapanlar gibi sevap hesabı yapmak değil, aksine Rabbimizin ne kadar lütufkar olduğunu öğretmek içindir. Kişi zikirde ilerledikçe bir gün rüyasında ya da uyanıkken bildiği ya da bilmediği bir ayet ya da sureyi tekrarlamaya başladığını fark eder. Uykusundan hiç bilmediği bu ayeti söyleyerek uyanır. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız, bir an önce zikre başlamanız gerekiyor.
Kuranda Rabbimiz “Biz öğretiriz.” diyor. Muhammed suresi 17. ayette ise: “… korunma imkanlarını kendilerine vermiştir…” buyuruyor. Ayetler gayet açık değil mi? kendi bildiğimiz yöntemlerle değil, Allah’ın bildirdiği yöntemlerle Rabbimize ulaşabiliriz. “Sır ayet” kişinin korunma silahıdır. Kul sıkıştığında bu silahı kullanır ve kapalı olan kapılar ardına kadar açılır. Nasıl olur bu demeyin, gelin siz de zikredin Allah’ı, yaşayın ve görün! Duha suresinde bildirildiği üzere “Rabbin sana verecek ve sen hoşnut olacaksın” ayeti zikre başlayan her kula yaşatıldı. Sizde başlayın ve bu sofradan nasiplenin inşallah.
Üveys Veysel Karane zikrinin nasıl yapıldığını öğrenmek ve üveysler kimdir sorularını merak edenler için: www.veyselkarane.com sitesini ziyaret etmenizi öneririm.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST